Každý rok zasadajú odborníci inštitútu Pantone Color a vyhlasujú farbu roka, ktorá najbližších 12 mesiacov usmerňuje trendy v rôznych odvetviach a, samozrejme, aj v módnom priemysle. Kľúčovou farbou pre rok 2021 sa stali dokonca dve farby, čo sa nestáva veľmi často.

Žltá, Illuminating Yellow, a sivá, Ultimate Gray. Na prvý pohľad sú farby veľmi kontrastné. Výrazná, žiarivá žltá a neutrálna šedá. Ich spojenie však prejavuje silu a pozitivitu.  Podľa výkonnej riaditeľky Pantone Color, farby vyjadrujú naše protichodné nálady počas aktuálnej situácii a zdôrazňujú ako sa rôzne prvky dopĺňajú

 

Obrázok, na ktorom je budova, vonkajšie, osoba, zemAutomaticky generovaný popis

Foto - pinterest

Farby roka 2021: doplnky a móda 

Pravidlom „čierna kabelka sa hodí ku všetkému“ sa už dávno nemusíme riadiť. Vyskúšajte kabelku v žltom odtieni. Krásne rozžiari vaše letné, ale aj jesenné outfity. Nechajte ju vyniknúť v jednofarebnom outfite alebo naopak skombinujte s farebnými okuliarmi v červenej farbe alebo s výrazným modrým náhrdelníkom.

Sivé kabelky sú takisto veľmi pekné a môžete zvoliť akýkoľvek odtieň. Určite nejakú nájdete v šatníku. Šedá sa do módy neustále vracia a vždy bude in.

Ak si nie ste isté ako nosiť farby roka 2021, a nechcete investovať rovno do kabelky alebo šiat, začnite detailmi:

vymeňte nudný hnedý rám na okuliaroch za veselý žltý

vymeňte si čierny remienok na hodinkách

do tenisiek si navlečte jednu žltú alebo sivú šnúrku

zaviažte si na kabelku šatku v žiarivej žltej farbe

vyskúšajte žlté alebo sivé visiace náušnice

previažte si na sukňu trendy opasok

 

Obrázok, na ktorom je osoba, vnútri, oranžovéAutomaticky generovaný popis

Foto - pinterest

 

Obrázok, na ktorom je osobaAutomaticky generovaný popis

Foto - pinterest

 

Obrázok, na ktorom je osoba, oranžovéAutomaticky generovaný popis

Foto - pinterest

Farby roka 2021: Oblečenie a odvážne kombinácie

Ak ste odvážnejšie a pri nosení sivej a žltej sa cítite komfortne, vyskúšajte aj extravagantnejšiu kombináciu farieb. Žltú môžete skombinovať s modrou, bielou, oranžovou alebo aj zelenou.

Sivá sa hodí takmer ku každej farbe. Vyskúšajte napríklad skombinovať aj viacero odtieňov sivej do jedného outfitu. Budete naozaj trendy. Sivá sa krásne kombinuje s ružovou, fialovou, bielou, tyrkysovou ale aj tmavomodrou. 

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému batožina, bezplatný, cestovať

Foto - pinterest

Farby roka 2021: Každá farba sa hodí každému, ale...

Nesúhlasím, keď niekto povie - „mne sa táto farba nehodí“. Každému sa hodí každá farba,len v inom odtieni. Napríklad pri výbere žltého náhrdelníka  je potrebné brať do úvahy aj farbu svojej pleti a vlasov. Nie každému sa hodí rovnaký odtieň žltej. Ak sa vám niektorý náhrdelník zapáči, tak si ho priložte k pleti. Ak to opatrenia umožnia, tak si ho aj vyskúšajte.

Blondínke s porcelánovou pleťou sa hodí iný odtieň ako brunetke s hnedými očami. Každá sme jedinečná a preto vám odporúčam skúšať viacero odtieňov jednej farby. To isté platí o všetkých farbách, nielen žltej, ale aj sivej. Každá farba má teplý a studený podtón a práve tieto zohrávajú veľkú rolu. Skúšajte, a hlavne sa bavte.

Obrázok, na ktorom je budova, žltý, vonkajšie, osobaAutomaticky generovaný popis

Foto - pinterest

Obrázok, na ktorom je budova, cesta, vonkajšie, žltýAutomaticky generovaný popis

Foto - pinterest

Obrázok, na ktorom je osoba, vonkajšie, cesta, zemAutomaticky generovaný popis

Foto - pinterest

(Viac módnych tipov sa dozviete na webovej stránke autorky článku: mademoiselleiva.com