Dostali ste pozvánku na záhradnú párty či slávnosť, a trápite sa, čo pri tejto príležitosti na seba? Aj keď sa prirodzene ponúka názor, že ide skôr o neoficiálnu udalosť, nemusí to tak vždy byť!

Garden party - strih a materiál šiat

Aj tam platia určité pravidlá, ktoré treba dodržať. Pokiaľ ide o oficiálnu udalosť, dôsledne si treba prečítať pozvánku. Väčšinou sa na nej uvádza, aké oblečenie sa očakáva. Ak to tam uvedené nie je, nie je zlým krokom ani kontaktovať organizátora a priamo sa informovať, aký je dress code. Ak tak však aj neurobíte, môžete sa riadiť všeobecne platnými pravidlami.

Pri oficiálnej garden párty treba opatrne vybrať vhodný strih šiat. Radšej zvoľte šaty po kolená alebo dlhšie, určite nie kratšie. Opatrne treba pristúpiť k odhaleným ramenám. V prípade, že si aj tak zvolíte túto možnosť, ramená musíte mať prekryté šálom, štólou alebo ľahkým letným sakom.

Pri obuvi nie sú pravidlá až tak striktné. Zvoľte skôr plný opätok. Čo je dôležité, pri záhradnej párty nie sú silonky podmienkou.

Materiál je fajn ľahký, vzdušný, napríklad hodváb, viskóza, bavlna (ľan alebo konope pre neoficiálnu párty). V čase letných horúčav sa treba vyhnúť umelým materiálom. Strihy a farby, samozrejme, prispôsobte svojmu štýlu, postave a celkovému typu osobnosti.

Tématická záhradná párty 

Pokiaľ hostiteľ organizuje tematickú párty, môžete povoliť uzdu fantázii, avšak aj tam platí, že menej je viac. Ak vás pozvú na neoficiálnu párty, tam sú pravidlá uvoľnené.

Prispôsobte vzhľad tomu, kto sa zúčastňuje - rodina, blízki priatelia, širší okruh známych alebo aj neznámi priatelia kamarátov. Nech už ale bude párty akákoľvek, užite si ju. Leto sa na to ponúka.