Kvôli dnešnému stĺpčeku som sa ponorila do dosť hlbokej žumpy internetu…parafrázujúc klasika, obetovala som sa, aby ste vy nemuseli.

Všetko to odštartovala krátka správa od kamošky. Link s poznámkou, či je toto naozaj možné….

Správa v titulku oznamovala, že niekde v Južnej Kórei napadol mladík ženu v obchode. Zdanlivo banálna príhoda sa vo vnútri článku rozohrala v desivú scénu, kde mladý spitý dvadsiatnik napadol predavačku v obchode. Napadol ju ju, pretože mala krátke vlasy.

Nechutné feministky 

Na internetovej planéte “menosféra” to znamená, že je to nechutná feministka, ktorá tým pravým chlapom ničí život. Celý čas vykrikoval, že on je mužský šovinista a ako taký má právo sa brániť proti feminizmu a ženy sú len nižšia forma. Pána, ktorý sa ho pokúšal zastaviť, ovalil stoličkou.

Našťastie žiadny z napadnutých nebol vážnejšie zranený, mladý muž po vytriezvení s plačom prosil a ľutoval, problém je, že tento prípad nie je zďaleka ojedinelý.

Môj brat, ktorého vychovala sama matka, všetky jeho fyzické aj emocinálne potreby boli naplňované len ženami, si minule vyťal a držal v spoločnosti prednášku o tom, kam patria ženy…..koniec-koncov, jediné, na čo sme dobré, je rodenie detí.

Muži si často nevedia poradiť so svetom naokolo a tak ako niektorí tragédi volajú po návrate socializmu, títo chcú späť rovno stredovek.

Šovinizmus a Andrew Tate

Mužský šovinizmus je na vzostupe hlavne “vďaka” influencerom typu Andrew Tate. Tate je šovinistické prasa z Británie, ktoré toho síce v živote veľa nedokázalo, ale vždy ho bavilo znásilňovať ženy, nútiť ich k prostitúcii a týrať ich.

Tate využil štrbinu v citovej vyzrelosti celej generácie a presvedčil chlapcov, že  je ich právo byť bohatý, mať autá a brať všetko, vrátane žien ako spotrebný materiál a majetok, ktorý mu patrí…lebo ako muž má právo na všetko.

Že ten pocit neistoty a samoty, ktorý majú je len a len kvôli ženám, ktoré zabudli, kde je ich miesto. Nevyužil svoj vplyv na to, aby mladých mužov učil, ako byť lepšími ľuďmi, ako si budovať zmysluplné vzťahy. On ho využil na to, aby ich presvedčil o tom, že za ich neistotu a nedostatok skúseností môžu feministky. Lebo oni začali ten nezmysel s rovnoprávnosťou!

Podľa nich sú len dva typy žien. Pomstychtivá suka, ktorej ide len o to, aby ich zničila, alebo blbka, ktorá aj tak nemá vlastnú voľu. On si na tom morálnom suteréne vystaval pyramídovú schému, ktorá mu priniesla slušné prachy, ale kopec ľudí o ne pripravil…

Tate napríklad tvrdí: “ženy nemajú nárok na žiadne práva. Nemajú ani osobnosť, ani názory, sú len prázdne nádoby, ktoré čakajú, kým ich muž naprogramuje”

Tate, ktorý je stíhaný za obchod s bielym mäsom, nútenie k prostitúcii a pár znásilnení vo viacerých európskych krajinách síce dostal za svoje názory ban na všetkých sociálnych sieťach už minulý rok, jeho videá ale, bohužiaľ, stále kolujú po internete a decká, ktoré rozbíja puberta ich hltajú a absolútne žerú. Je to také fajn, keď máte pocit, že konečne chápete….

A ak by ste stále mali pocit, že hovorím iba o špičke ľadovca a nás sa to netýka, rada by som vám povedala jedno číslo, ktoré vzišlo z prieskumu medzi britskými mladíkmi vo veku 14 až 17 rokov.

Až 52 percent z nich súhlasí s tvrdeniami Tatea, 52 percent chlapcov, ktorí budú o pár rokov mužmi je presvedčených, že žena je zodpovedná za to, keď ju niekto znásilní. Viac ako polovica týchto chlapcov verí, že žena je majetkom muža, nemala by šoférovať a vôbec by nemala opúšťať dom.

Takisto ich učia vyberať si partnerky maximálne do 18 rokov….nezávisle od veku muža. Staršie ženy sú už použité a muž ich ťažšie vychová.

Desím sa pri predstave, čo z týchto chlapcov vyrastie a aká budúcnosť ich čaká….viem, že určite nie úspešná.

Skúste doma hodiť reč s potomkami, možno sa vám to zdá až nereálne, ale tipujem, že tie slovenské čísla nebudú o moc nižšie.