Máme 5-mesačné šteňa Archieho a rozhodli sme sa, že pôjdeme prvýkrát aj s ním na krátku dovolenku. Cez víkend sme išli do prírody na výlet do Cotswold v Anglicku. Je to známa krásna oblasť plná prírodných krás a ako stvorená na prechádzky. Našli sme dog friendly hotel, kde za malý poplatok ubytujú aj chlpáčov s nami na izbe. Hotelová služba prichystala Archiemu psiu posteľ, podložku, deku a misku s vodou. Mohli sme ho so sebou zobrať aj do reštaurácie.

Tešili sme sa na náš prvý výlet v trojici! Cesta mala trvať 3 hodiny, so všetkými našimi prestávkami sme dorazili za 6 hodín. Našťastie Archie zvládol cestu autom dobre, celý čas spal. 

Po príchode do hotelovej izby si všetko očuchával a skúšal. Dostal aj keksy, ktoré hneď zjedol. A mohli sme sa vybrať na prechádzku, užiť si ešte slnko a teplé počasie. Bolo tam krásne. Zoznámili sme sa s miestnou pani, ktorej fenka sa podobala na Archieho. Psy sa naháňali a my sme sa s pani poprechádzali.

Jej mama sa narodila v Bratislave a otec v Budapešti. Bola židovka a jej rodina bola perzekuovaná počas vojny, veľa ich rodinných členov zomrelo v Osvienčime. Po vojne bývali v Budapešti a počas komunizmu utiekli do Anglicka cez Bangladéš a Švajčiarsko. Zbožňujem príbehy ľudí a to medziľudské spojenie, ktoré príbehy vedia vytvoriť.

Pani nám ešte poradila krátku prechádzku do baru na kopci, odkiaľ bol krásny výhľad na údolie a západ slnka pri dobrom jedle. Archie sa v polovici cesty do baru rozhodol, že už je unavený a odmietol chodiť. Nemali sme inú možnosť, len ho posledný kilometer a pol do kopca niesť s jeho desiatimi kilami na rukách. Zadychčaní sme prišli hore a objednali si jedlo. Manžel Archieho rozmaznal, lebo mu doteraz varil samé dobroty z mäsa. Archie odmietol jesť granulované jedlo. Celý deň nič nejedol a nič okrem granúl sme nemali so sebou. Keďže sme ho nechceli niesť na rukách späť do hotela, zhodli sme sa, že musí niečo zjesť na dodanie energie. Poprosili sme kuchára, či by nemal kúsok mäsa pre neho. Mal a len sa po mäse zaprášilo. Nepomohlo to a stále vyzeral veľmi unavený. Ľudia sediaci okolo ho ľutovali. Jeden pár sa ponúkol, že nás odvezie späť do hotela autom. To sa nám uľavilo! 

V noci sa Archie rozhodol nespať a budil nás svojím štekotom každé dve hodiny! Buď chcel ísť cikať, chýbala mu jeho posteľ alebo cítil pach iných psov. Dohadovali sme sa s manželom, kto ho zoberie von. Argumentovala som, že som zaspala prvá a preto musí ísť on! Nepomohlo to a musela som ísť s nim von ja. Lepší argument o 4 ráno mi nenapadol (smiech). 

Ráno sme ledva otvorili oči. Archie bol vyspatý a chcel sa hrať. My sme sa ledva pobalili. 

Naša prvá dovolenka v trojici bola nezabudnuteľná. Prehodnotili sme našu výchovu psa, zasmiali sa našej skúsenosti a nabudúce budeme pripravenejší. A hľadáme už ďalšie destinácie, ktoré môžeme navštíviť aj so psom. 

Aké máte vy skúsenosti s vašimi chlpáčmi na dovolenke?

 

S láskou,

Barb