Drahý Nilay,

ďakujem ti za tvoju lásku, manželský sľub, integritu a oddanosť. Ďakujem ti, že vidíš moju veľkosť a silu, keď ja ju v sebe nevidím. Povzbudzuješ ma, keď sa mi nič nechce, keď len sedím na gauči a pozerám telku a prejedám sa.

Sadneš si ku mne a pýtaš sa ma, ako sa cítim a čo sa deje. Koučuješ ma, keď chcem zostať len priemerná, v bezpečí môjho zabehaného života. Keď mám strach zo zmeny, keď nemám odvahu skočiť do neznáma z pomyselného útesu a ísť za svojou vášňou a poslaním. Miesto toho sa skrývam vo svojej pasivite, obeti a zostávam malá, lebo tak je to pohodlnejšie.

Lenže ty to neakceptuješ! Ty neakceptuješ moje výhovorky, moju hru na obeť, moju lenivosť a ani môj strach. Ty ma vo svojej múdrosti  vidíš ako najlepšiu verziu mňa samej. Vidíš nás a naš partnerský život v tom najlepšom svetle a neustále mi ukazuješ cestu za týmto svetlom.

Motivuješ ma, tlačíš ma, aby som si vytvorila výnimočný život. Ach, ako ťa za to občas nenávidím! Chcem, aby si ma nechal na pokoji v tých mojich sračkách. Je to pohodlnejšie byť obeťou, pasívne prijímajúcou život, ktorá si myslí, že nemôže nič so svojou situáciou robiť. Teba moje odmietnutie zraňuje, ale nevzdávaš sa. Len vďaka tebe som sa naučila empatii, všímam si okolie, starám sa o seba a iných, naučil si ma hodnotám, dávaniu sa a vytváraniu komunít.

Ukazuješ mi, aké to je žiť v prepojení s druhými a službe iným, lebo život treba prežiť službe iným a v spojení so svetom. Naša spoločná cesta bola často kamenistá. Niekedy boli chvíle tak zúfalé, že sme nedokázali vidieť, či sa dá ešte žiť s láskou a rešpektom.

Zotrvali sme. Znovu a znovu sme si vybrali samých seba v neviditeľných svadobných obradoch. Ukázala som ti svoju zraniteľnosť a autentickosť. Prestala som sa schovávať a učím sa vlastniť svoje ja so všetkými časťami, aj s egom, mojimi ublížením, hnevom. Komunikujeme cez lásku a rešpekt.

Stali sme sa partnermi a stojíme pri sebe, podporujeme sa a rastieme spolu. Som hrdá na to, kým sme sa spolu stali. Ďakujem za tých 6,5 roka manželstva a teším sa na našu ďalšiu cestu, na ktorú sme si vybrali.

Ľúbim ťa

Tvoja Barb