Nuž, takto…Už to je cítiť snáď všade. Vo vzduchu, na ulici, v práci. Dni sú teplejšie a dlhšie, sukne tenšie a kratšíe. To je signál, že už sa to blíži. Všetko kvitne, pučí, raší, rastie, rozkvitá. Áno, tušíte správne. Prišlo obdobie párenia a hormonálneho harašenia. Ergo jar.

Ženské časopisy nečítam už veľmi dlho. Jednak pre ich premrštenú cenu a jednak preto, že od čias mojej puberty, kedy som začínala rubrikou Bravo radí, až po súčasnosť sa ich obsah veľmi nezmenil. Prečo byť single, prečo nebyť single, ako si natočiť vlasy, ako si vlasy vyžehliť, 100 rád ako si udržať toho pravého, 400 rád, prečo ho pustiť k vode, zázrak menom klitoris, zázrak menom penis a pár ďalších tém, ktoré pod iným názvom registrujem hádam odkedy som ako tak začala chápať ich obsahu.

Naposledy som takto našla nejaký plátok pohodený u známych na stole a neodolala som. A urobila som osudovú chybu. Titulok cez pol strany, aké strašné, naozaj strašné dôsledky môže mať na náš organizmus sexuálna abstinencia. Poviem úprimne, v prvom momente som sa veľmi zľakla. Podľa tohto by som si hádam mala pomaly aj začať odkladať na pohreb. Zvedavosť mi nedala a trošku som začala potom surfovať na internete. A našla som pár tisíc podobných odkazov. Väčšina sa zhodla v jednom – je to tichý, pomalý zabijak! Od psychických problémov, cez vysoký tlak až po cukrovku! Po spracovaní prvotného šoku som sa začala na tom však veľmi dobre baviť.

Tak vám teda, milé dámy (aj páni), niečo poviem – nie som ani lekárka sexuologička, psychiatrička, gynekologička. Ani nijaká iná ..ička. Od čias, kedy som začala pohlavne žiť, prešlo fakt veľa vody. I dosť partnerov. Mala som vztahy, dlhšie, kratšie i celkom krátke. Skrátka, sex bol dôležitou súčasťou môjho bytia. Aj v niekoľkoročnom vzťahu sme ho udržiavali pravidelne, skôr by som povedala, že ja som bola ešte tá aktívnejšia. Ale treba povedať, že okrem sexu v tomto vzťahu nefungovalo vôbec nič. A potom sa rozpadol. Ja tiež. Prvé mesiace boli tragické. Psychicky pripútaná na ex (i sex s ex)  ( volá sa to štokholmský syndróm, ale o tom inokedy), sexuálne sny, ruka pomocníčka atď.. Všetkými fázami som si prešla.

Po roku od rozvodu, keď som sa ako tak pozviechala z najhoršieho, som mala 2, slovom DVA pokusy o intímne zblíženie. Jeden zlý a druhý ešte horší. Odvtedy ubehol ďalší rok. Tentokrát už bez pokusov. A viete, čo sa stalo s mojim telom i dušou? Vôbec nič! Teda vôbec nič negatívne. Milujem život, svoju rodinu, prácu, priateľov, koníčky. Z každej strany počúvam komplimenty, ako dobre vyzerám, nemám žiadne zdravotné problémy (tie som mala v manželstve zo stresu) a som oveľa pokojnejšia…Velebím deň, kedy som dokázala povedať tomu celému dosť a odstrihnúť sa.

Neverte všetkému, čo vidíte, čítate, počujete. Táto doba nás stále do niečoho núti, škatulkuje, tlačí, čo máme a nemáme robiť. Ale my sme sa, našťastie nenarodili ako škrečky – len s primárnymi pudmi. Preto neverte, že keď nesexujete, stane sa z vás jedna nepríjemná, ufrflaná, chorľavá nešťastnica jednou nohou v hrobe. Stane sa z nás presne to, čo dopustíme, aby z nás bolo. Každý sme iný, s inými prioritami, potrebami, miestom v živote. Ak neviete fungovať v čisto mileneckom vzťahu, netlačte sa do toho. Ani do žiadneho iného, len preto, lebo nesexovať je podľa niekoho nenormálne. Nie je! Nenormálne je, že nám to vkuse niekto predkládá a núti nás si to myslieť.

A pritom je to úplne jednoduché, počúvať trošku svoju hlavu, srdce i svedomie. Ľudské telo je zázračne prispôsobivé – možno keby som nemala vlastnú skúsenosť, nikdy by som tiež sama neverila, že sa dá žiť i bez sexu a ešte ako plnohodnotne. Že ja to dám .-) Každá máme právo slobodnej voľby. Žiť tak, ako to vyhovuje nám, nie ako nám to diktuje niekto iný.

Možno o rok bude všetko inak. Možno stretnem muža, ktorý nahradí chýbajúce miesto nielen v posteli. Ale i za stolom, v kuchyni. A hlavne v mojom srdci. Ale dovtedy budem single. Bez milenca, kámoša s benefitami, bez penisu.. Lebo jednoducho necítim potrebu  milovať sa s niekým, koho nemilujem..

La vita e bella. A verte, že i bez sexu. Mám to odskúšané.-) 

 

Prečítajte si aj Elitný kouč by materstvo nezvládol