V blízkosti Lužného mosta na petržalskej strane rieky Dunaj v Bratislave bolo dnes ráno spozorované ženské telo bez známok života, informovala Polícia SR. Podľa televízie JOJ je mŕtvou ženou nezvestná 18-ročná študentka Terézia, ktorá sa 28. januára 2023 stratila v blízkosti Starého mosta v Bratislave, čo potvrdil obhliadajúci lekár na mieste. Oblečenie aj obuv nájdeného tela zodpovedalo popisu nezvestnej Terézie.

Nezvestnú Teréziu našli v Dunaji

Oznámenie bolo prijaté na linke 158 v stredu krátko po 9.00 h. Telo mal nájsť náhodný okoloidúci, ktorý si tam bol ráno zabehať. "Policajti na mieste aktuálne vykonávajú potrebné úkony. Len čo to situácia umožní, k prípadu poskytneme bližšie informácie," priblížil hovorca.

V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Na základe návrhu obhliadajúceho lekára bola nariadená pitva. "K totožnosti osoby sa bude možné oficiálne vyjadriť až po prijatí záverov z pitvy a výsledkov analýzy DNA," spresnil Szeiff.

Terézia sa stratila po hádke s priateľom

Podľa dostupných informácií študentka Terézia Macalíková pochádzala z okresu Topoľčany a v Bratislave bola na návšteve u svojho priateľa. V sobotu 28. januára sa s priateľom pohádala a po hádke odišla z bytu. Naposledy ju videl na Osuského ulici v Bratislave. Po chvíli mu napísala, že je na Starom moste, kde ju videli aj okoluiodúci ľudia. Priateľ za ňou na most vzápätí prišiel, ale našiel už iba jej osobné veci vrátane bundy, peňaženky a mobilu. 

Polícia rozbehla rozsiahle pátranie, pri ktorom od sobotného večera prehľadávali viaceré lokality, a to najmä v blízkosti vodného toku rieky Dunaj. O pomoc pri patraní bola opakovane žiadaná aj verejnosť. 

Priateľ nebohej Terézie informáciu potvrdil na svojom Instagrame. Zároveň poďakoval všetkým, ktorí pomohli pri jej hľadaní. „Vážte si ľudí okolo seba a starajte sa o nich, nikdy neviete, ako rýchlo ich môžete stratiť,“ uviedol.