Stalo sa to počas minulého týždňa – ktosi takmer stúpil na anakondu. Len tak, medzi rečou a pri rodinnej prechádzke. Bola neškodná, keďže je teplomilná, nemala šancu prežiť v tejto zime a útek alebo nezodpovedné vykázanie z terária sa jej stalo osudným. Dokázala som to precítiť, ani ja som nebola ďaleko od tohto stavu, keď som si správu prečítala. Egoistických dôvodov na úzkosť sa našlo dosť – mám deti, psa, chodím do prírody a najmä, bývame v oblasti, kde nebohú anakondu našli!

Mierne ma upokojilo uistenie môjho muža, že had by bol relatívne neškodný aj vtedy, keby bol otužilcom a zimnou prechádzkou by si zvyšoval imunitu, srdce mi však opäť kleslo kamsi ku kolenám, keď dodal: čo sa bojíš, veď meral iba necelé dva metre! Ďakujem pekne. Keď som pred rokmi odišla z mesta s tým, že chcem byť bližšie k prírode, nerátala som s tým, že to skôr príroda bude chcieť byť bližšie ku mne. Bližšie viac, než mi je to občas príjemné. Pretože partia laní so statným jeleňom pôsobí na fotke očarujúco, potrebujem však niečo také zažiť na jeseň, keď je vodca čriedy v ruji a za miesto randenia si vyberie ihrisko mestského parku?

A potrebujem stresy, aké som zažila počas tohto leta, keď na mňa spoza kríkov pri obľúbenej reštaurácii vykuklo pruhované diviačie prasiatko? Verte, ešte nikdy doteraz som kalórie z černohorského rezňa nespálila tak rýchlo ako v tej chvíli, keď som bežala presvedčená, že mama krpca už o mne vie. Čo je popri tom informácia o obrovských bobrích zuboch, ktoré prehrýzli hrubý kmeň pri potoku, tečúcom pri rušnej hlavnej ceste?

 

Prečítajte si

 

Tak nejako tuším, že už je blízko čas, keď zvery odhodia zvyšky plachosti a my, ľudia, sa do nej definitívne zazipsujeme. Hojne kŕmení informáciami bulvárnych aj iných médií, ktoré z mŕtvej anakondy spravia zombi zabijaka a z jeleňa Jacka rozparovača.

P.S.: Momentálne opäť dobre spávam. Dočítala som sa, že anakondu našli niekoľko kilometrov ďalej od husto zastavaného miesta, ktoré médiá pôvodne pretriasali. Chápem, toto sa lepšie predáva ako správa, že ten úbohý had ležal na odľahlom mieste, kde by ho postupne zožrali zvery a žiaden informačný zdroj by o neho ani len hláskou nezavadil.