Podnikateľský svet je náročný a konkurenčný, a preto je dôležité udržiavať motiváciu a oddanosť zamestnancov. A pokiaľ budú vaši zamestnanci dostatočne motivovaní a budú sa cítiť ocenení, verte nám, že budú vo vašej spoločnosti aj veľmi šťastní. No a jedným zo spôsobov, ako to môžete dosiahnuť, je správne ich odmeniť a oceniť ich úsilie, najmä počas predvianočného obdobia. Tu je niekoľko malých tipov, ako na to.

Zautomatizujte niektoré procesy

Niektoré pracovné pozície a samotná práca môže byť skutočne náročná nielen fyzicky, ale aj psychicky. No a v dnešnom svete, v ktorom je už bežná automatizácia niektorých procesov, nie je nič lepšie, ako ju implementovať aj do vašej firmy. Takto budete môcť niektorých zamestnancov odbremeniť od úmorných úloh, a vďaka tomu sa budú môcť viac koncentrovať na ostatné a podstatnejšie veci. A práve aj predvianočný čas môže byť skvelým obdobím, kedy ich môžete takto potešiť.

Vianočné bonusy a príspevky

Nebudeme si klamať, ale každý jeden zamestnanec sa poteší nejakým tým peniažkom navyše. Vy by ste sa zrejme potešili tiež, však? No a finančná odmena je vždy vítaným prekvapením, najmä v období sviatkov, keď človek musí kupovať darčeky a chystať jedenie a podobne. No a tým, že poskytnete svojim zamestnancom nejaký ten finančný príspevok hlavne v tomto období, určite im vyčaríte neskutočný úsmev na ich tvárach.

Venujte im čas a priestor na vzdelávanie

Ďalším skvelým nápadom, ako môžete potešiť svojich zamestnancov je, že im umožníte vzdelávať sa. Nielenže si budú vážiť tento krok z vašej strany, ale môže to mať veľmi pozitívny dopad na ich pracovnú výkonnosť. Môžete im venovať rôzne kurzy alebo workshopy, napríklad kurzy fotografovania, programovania, kurzy cudzích jazykov, alebo kurzy, ktoré budú zamerané na rozvoj ich kreativity. Na internete nájdete neskutočné množstvo všemožných kurzov, takže určite máte z čoho vyberať.

Darujte im niečo do officu

Vaši zamestnanci sú v práci minimálne 8 hodín zo svojho dňa, takže určite ich nejaká maličkosť alebo vec, ktorú budú môcť počas práce využívať, môže potešiť. Môžete im zriadiť nejakú chill-out miestnosť, kde budú hry, alebo miesto na chvíľkový oddych. Môžete im kúpiť knižky, ktoré si budú môcť čítať, stolný futbal a podobne. Taktiež im môžete zaobstarať taký domáci minibar, v ktorom budú mať neobmedzené množstvo nápojov, v podobe minerálnych vôd, iontových alebo energetických nápojov a podobne. Môžete im taktiež zariadiť aj nejaký ten candy bar, kde budú mať sladkosti na doplnenie energie, alebo zariadiť ovocné dni pre podporu ich zdravého životného štýlu.

Čo sa týka zdravého životného štýlu, je dôležitá aj podpora ich imunity, veď určite je posledné čo chcete, aby boli vaši zamestnanci chorí a na PNke, že? Môžete im do kancelárie zabezpečiť aj rôzne vitamíny, výživové doplnky alebo napríklad CBD olej, ktorý zmierňuje stres. No a buďme úprimní, toho stresu máme všetci v robote viac než dosť.

Zorganizujte nejaký večierok alebo teambuilding

Nie je nič lepšie, ako keď sa vzťahy na pracovisku môžu utužovať, ľudia sa lepšie môžu spoznávať a zabaviť sa. No a presne takouto príležitosťou môže byť buď teambuilding alebo nejaký zábavný večierok. Práve pred Vianocami sa to vo firmách hemží takýmito akciami, ktoré prispievajú k oddychu, zábave a utužovaniu vzťahov. Skúste vymyslieť nejaký zábavný večierok plný hier v nejakej téme.

Pokiaľ je to možné, skúste zorganizovať aj nejaký teambuilding, kde sa všetci zabavíte, môžete ísť napríklad na bowling, motokáry, môžete si zahrať nejaké hry a súťaže, dopriať si oddych a podobne. My vám dáme skvelý tip na takýto teambuilding - ubytovanie v Jasnej v jednom skvelom hoteli si môžete napríklad užiť aj wellness alebo masáže, aj to môže byť skvelým nápadom na dokonalý teambuilding plný oddychu a relaxu.

Myslite však na to, že odmena zamestnancov na Vianoce nie je iba povinnosťou, ktorú musíte urobiť, ale je to hlavne veľkou príležitosťou pre vás na to, aby ste udržiavali pozitívnu firemnú kultúru a podporovali motiváciu svojich zamestnancov. Uznávanie ich úsilia vytvára silnejšie a zdravšie pracovné prostredie, ktoré bude prospievať všetkým zúčastneným stranám.