Návštevníci tohtoročného filmového festivalu v Karlových Varoch si môžu okrem filmov pozrieť aj tzv. Prsný dom, kde ich čakajú Ostro sledované prsia. Práve tak sa volá špeciálna akcia, ktorá upozorňuje na nebezpečenstvo rakoviny prsníka, na jeho liečbu a prevenciu. Aliancia žien s rakovinou prsníka sa tento rok stala hlavným neziskovým partnerom 50. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary. Ten, kto do prsného domu zavíta, sa dozvie nielen to, ako sa starať o svoje zdravie alebo ako funguje organizácia združujúca choré ženy, ale čaká ho tiež veľmi zaujímavá podívaná.

 

Prsný dom. 

 

Prsná stena

Sú malé, veľké, nežné alebo neposedné ... ale sú hlavne vaše, odkazujú autori Prsného domu a Prsnej steny všetkým ženám. Odliatky pŕs sú v karlovarskom prsnom dome, ktorému sa tu nepovie inak ako "PéDéčko" unikátnou ozdobou, ktorú má na svedomí dizajnér Matyáš Fuchs. Pri prsnej stene sa fotia návštevníci festivalu aj VIP osobnosti a všetci si tu radi dajú aj dobrú kávu, aby tak prispeli na liečbu žien, ktoré ochoreli na rakovinu prsníka. Steny zdobia aj fotografie pacientiek z projektu Bellissima 2015, žien, ktoré sa nebáli nafotiť a svoju chorobu ukázali svetu. Návštevníčky Prsného domu v Karlových Varoch sa dozvedia aj ti, ako sa starať o svoje zdravie. Správne vyšetrenie prsníkov im ukážu odborné lektorky.

 

Prsná stena.

 

Kúpte si pyžamo Mela Gibsona

Vo festivalovej znelke vystupuje tentoraz v pyžame minuloročný laureát ceny za mimoriadny umelecký prínos svetovej kinematografie herec Mel Gibson. A práve pyžamo je predmetom dražby, ktorej výťažok pomôže Aliancii žien s rakovinou prsníka. Pyžamo môže získať ktokoľvek, kto sa dražby zúčastní a ponúkne najvyššiu cenu. Dražiť pyžamo sa dalo do 10. júla. Nakoniec sa vyzbierala čiastka 60 500 českých korún (viac ako 2200 eur).. 

 

 

 

Sprievod vybubnuje nádej

V utorok (7.7.) prejde Karlovými Vary sprievod, na ktorom sa zúčastnia pacientky s rakovinou prsníka z celého Česka aj hostia festivalu. Tisíce ľudí prejdú kolonádou a to skutočne štýlovo - ich kroky pre podporu tohto závažného ochorenia budú sprevádzať bubeníci z orchestra Tam Tam Batacuda. Zo sprievodu sa tak stane neobvyklá tanečná manifestácia na podporu liečby nebezpečného druhu rakoviny, ktorá postihuje stále viac a viac žien na celom svete.

 

 

Prečítajte si aj Richard Gere pokľakol pred Jiřím Bartoškom. Festival v Karlových Varoch je otvorený  

 

 

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

 

 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.