Upršané a sychravé počasie podľa dlhodobejších predpovedí ešte pár dní potrvá. Treba sa pripraviť na výdatné zrážky. Slovenský hydrometeorologický ústav dokonca vydal pre viaceré okresy výstrahy prvého a druhého stupňa pred povodňami z trvalého dažďa.

Kedy prestane pršať

  • V piatok prestane pršať
  • Počas víkendu by mala teplota vystúpiť na 26 stupňov

Meteorológovia na SHMU.sk predpovedajú, že výdatne pršať bude do štvrtku. Dobrá správa je, že by sa to malo zmeniť počas víkendu. Zmena počasia bude citeľnejšia v piatok, keď prestane pršať a teploty sa podľa meteoinfo zvýšia na 15 až 20 stupňov.

Príjemné až letné počasie by sme si mali užiť od soboty do pondelka. V sobotu sa majú denné teploty pohybovať od 18 do 23 stupňov, v nedeľu od 20 do 25 stupňov a v pondelok na 21 až 26 stupňov.

Spestrite si upršané dni a naplánujte si výlety alebo cyklovýlety na víkend podľa našich overených tipov. 

Predpoveď počasia na najbližšie dni

Akokoľvek sú dažde výdatné, sú dôležité pre obnovu vody v pôde a zásoby podzemnej vody, jarné dažde tiež pomáhajú znížiť hladinu znečistenia ovzdušia a zlepšiť kvalitu ovzdušia. Odborníci dlhodobo hlásia nedostatok vody v krajine. Počas posledných týždňov sa tak jej zásoby aspoň mierne doplnili. Stále sme však na úrovni, že jej nie je dostatok a tak by sa viac vlahy stále prírode hodilo.

Rovnako platí aj staré dobré studený máj, v stodole raj. Aktuálne chladnejšie a daždivé počasie by tak mohlo pomocť nielen poľnohospodárom, ale aj našim záhradkám pripraviť pre nás naozaj to správne potešenie. Vodu potrebuje tak zelenina, ako aj okrasné kvety.