Výtvarníčka, ilustrátorka, pedagogička a arteterapeutka Ivana Pančáková bývala v byte na 10. poschodí na Mukačevskej 7 v Prešove. Keď 6. decembra po výbuchu plynu o byt prišla, nezostalo jej nič. Umelkyňa prišla aj o 40 obrazov, z ktorých niektoré vystavovala v zahraničí. Mala tam plátna, farby, stojany a šijacie stroje. Jej príbeh, o ktorom sme písali na našom portáli, mnohých z vás zaujal. Teraz má pokračovanie.

Prešovčanka predáva zachránené obrazy

Ivane Pančákovej ostalo iba 14 obrazov, ktoré mala uložené na základnej umeleckej škole, kde učí výtvarnú výchovu. Zachránené obrazy si teraz môžete pozrieť virtuálne i osobne a môžete si ich aj kúpiť a pomôcť sa Ivane Pančákovej opäť postaviť na nohy.

“Ivana je jedným z kľúčových osobností nášho mesta, pretože roky pomáha formovať deti, smerovať mladých ľudí k správnym hodnotám a štúdiu. Venuje sa tiež dospelým, ktorým vytvára priestor na zmysluplné trávenie voľného času, či sebavyjadrenie v arteterapeutickom rozmere. Aj keď prišla o svoj domov, ostal jej vzácny dar života. Čaká ju nový začiatok,” napísali organizátori predajnej výstavy. 

 

Záhrada I., 2014, 100 x 70, akryl, plátno
"Tam, pod Čergovskými lesmi, je malý kúsok zeme, kde viem iba Byť. Zeleňou obkolesený priestor s tyrkysovou bráničkou, potokom a obrovským topoľom, ktorý ma stráži."

 

Prešovčanka predáva zachránené obrazy

Naživo si môžete pozrieť výstavu obrazov Ivany Pančákovej od 20. do 22. decembra v Šarišskej galérii v Prešove. Virtuálna prehliadka je na facebooku alebo na našom portáli, kde si môžete pozrieť niektoré z obrazov. Ku každému obazu si môžete prečítať aj krátky príbeh. 

V prípade záujmu o jej diela, prosím, kontaktujte telefonicky alebo súkromnou správou autorku Ivanu Pančákovú. Kontakt Vám radi poskytneme.