Pár to spravil jednoducho - zverejnil čiernobielu fotografiu zo záhrady, na ktorej už vidno rysujúce sa Meghanino bruško. „Môžeme potvrdiť, že Archie bude veľkým bratom. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sú šťastní, že čakajú svoje druhé dieťa,“ povedala hovorkyňa páru.

Tento dátum si Harry s Meghan nevybrali len tak náhodou – na Valentína svojim oznámením chceli osláviť lásku ako takú. Pritrafila sa však aj iná milá náhoda. Presne pred 37 rokmi na Valentína ohlásila aj Harryho mama Diana s princom Charlesom fakt, že čakajú svojho druhorodeného syna – samotného Harryho.

Prehovoril aj muž, ktorý je autorom fotky. Je to ich dobrý priateľ, britsko-nigérijsky fotograf Misan Harriman. „Meg, bol som na vašej svadbe, aby som bol svedkom toho, ako sa tento príbeh lásky začal, a priateľka moja, je mi cťou zachytiť, ako rastie. Gratulujem princovi a vojvodkyni zo Sussexu k tejto radostnej správe! “ napísal na Twitteri.

Ako dodáva britská tlač – dieťa, ktorého pohlavie ani predpokladaný dátum pôrodu nie je zatiaľ známy, bude prvým členom kráľovskej rodiny po manželovi kráľovnej, princovi Phillipovi, ktorý sa narodí mimo Veľkej Británie. Predpokladá sa, že vojvodkyňa bude chcieť rodiť v Kalifornii, kde rodinka žije. Dieťa tak bude aj občanom Spojených štátov. Zároveň bude ôsmy alebo ôsma v poradí na britský trón, no nebude mať žiadny oficiálny titul. Nosiť bude priezvisko Mountbatten-Windsor.

Táto skvelá správa prišla niekoľko mesiacov po tom, ako sa bývalá americká herečka Meghan vo svojej eseji v novembri priznala, že v lete 2020 potratila.

Harry, Meghan a ich syn Archie (1,5 roka)  sa do USA presťahovali na jar minulého roku po tom, ako ohlásili, že sa vzdávajú svojho postavenia v britskej kráľovskej rodine a chcú žiť ako normálna rodina. To vyvolalo vlnu pobúrenia doma v Británii a aj v celom svete, ale ich rozhodnutie si našlo aj mnoho fanúšikov.

Ich druhý potomok bude desiatym alebo jedenástym pravnúčaťom britskej kráľovnej Alžbety II. Okrem Meghan totiž bábätko čaká aj Harryho sestrenica Zara Tindallová (39). No to nie je ani zďaleka jediná dobrá správa z kráľovskej rodiny. Informácia o očakávanom narodení bábätka prišla len pár dní po tom, ako sa ďalšej Harryho sesternici, princeznej Eugenii (30), narodil synček, ktorého meno zatiaľ nie je známe.

Na Sussexovcov sa však aj teraz valí kritika. Ako píše bulvárny denník Daily Express, stalo sa už druhý raz, že svojou správou o potomkovi zatienili práve Eugeniu. Fakt, že príde na svet malý Archie mali oznámiť rodine práve na svadobnej recepcii princeznej, ktorú tým „nešťastne zatienili“.

Každopádne, vzťahy medzi Harrym a Eugeniou určite nie sú naštrbené, keďže svoju britskú rezidenciu Frogmore Cottage, kde po svadbe s Meghan a Archiem krátko žili, prenechal práve Eugeniinej rodine.