Od stredy sa zmierňujú protipandemické opatrenia. Už nebude potrebná registrácia na eHranici, ani povinná karanténa pre nezaočkovaných po návrate zo zahraničia. Ruší sa tiež povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest v exteriéri.

Zrušenie respirátorov

TASR o tom informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, zmeny v pondelok avizoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

ÚVZ pripomína, že naďalej ostáva povinnosť nosiť respirátor ostáva v platnosti na hromadných podujatiach ako v interiéri, tak aj v exteriéri, vo všetkých interiéroch verejných budov - úrady, obchody, prevádzky služieb, budovy športových a kultúrnych podujatí, pracoviská a podobne.

Návrat zo zahraničia 

V prostriedkoch verejnej dopravy - MHD, vlaky, prímestské a diaľkové autobusy, v preprave s osobami, ktoré nie sú členmi spoločnej domácnosti - taxislužby, lanovky, vozidlá prepravujúce napr. pracovníkov do zamestnania alebo ubytovania.

Pri návrate zo zahraničia však ÚVZ naďalej odporúča obozretnosť, sledovať svoj zdravotný stav a v prípade objavenia sa príznakov COVID-19 kontaktovať svojho lekára.