Po roku sa vracia Silná zostava, prvý formát, kde diskutovali iba ženy (neskôr aj niekoľko mužov) o spoločensky závažných témach. Od marca ho bude moderovať Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá končí v televízii Markíza a prechádza do RTVS. Uviedol to Denník N s odvolaním sa na vyjadrenie programového riaditeľa RTVS Antona Šulíka.

Stálou hostkou v relácii bude stand-up komička Simona Salátováktorá sa vo svojich vystúpeniach venuje ženám.

Cifrová Ostrihoňová prechádza do RTVS

Portálu Ženy v meste informáciu potvrdila novinárka a feministka Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá od minulého roka píše o ženských témach pravidelné stĺpčeky.

“Veľmi sa teším a som vďačná RTVS za túto ponuku. Dúfam, že aj v novej zostave ostane Silná zostava naďalej mienkotvorným a zaujímavým programom. Teším sa na spoluprácu s kreatívnym tímom a Simonou Salátovou ako stálou hostkou,” uviedla pre Ženy v meste Veronika Cifrová Ostrihoňová. 

“Našim želaním je, aby relácia priniesla nové fakty, rôzne pohľady na vec, podané s nadhľadom či štipkou humoru. Budeme radi, ak divákom pomôže utvoriť si na dané témy názor, pripadne svoj existujúci obohatiť o informácie navyše. Zároveň ďakujem zo srdca televízii Markíza, že bola roky mojim pracovným domovom, za skvelých kolegov, a skúsenosti, ktoré mi redaktorská práca dala a ktoré verím teraz zužitkujem pri moderovaní Silnej zostavy,” dodala.

Foto - Moja agentúra, archív ZVM

Ostrihoňová bola redaktorkou spravodajstva na televízii Markíza, v roku 2019 odišla na materskú.Teraz v Markíze končí a prechádza do verejnoprávnej RTVS.  Má vlastnú úspešnú talk šou Sit down s Veronikou, kde sa venuje inšpiratívnym ženám, ale aj ťažkým témam. Šou je pravidelne vypredaná. 

Reláciu Silná zostava začala ako prvá v máji 2017 moderovať novinárka Oľga Baková. Nápad vytvoriť diskusnú reláciu, kde budú účinkovať len ženy, mal Tomáš Kaminský, kreatívny producent a autor formátu. Kaminský na Na Silnej zostave pracoval do konca roku 2018. 

Úspešná Silná zostava

Dramaturgicky Silnú zostavu viedla Ľubica Stanek. “Reakcie počas vysielania Silnej zostavy boli rôzne, aj také slepačie na ženy. Najakútnejšie témy - vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, korupcia na Slovensku, dôvera v súdnictvo, či políciu, toxické zamorenie Zemplína a mnohé ďalšie - však väčšinou vyvolali reakcie, ktoré oceňovali spôsob diskusie v Silnej zostave. Otvorenosť, čo najjednoduchšie a praktické pomenovanie problému a jednoduchý jazyk,” uviedla Stanek v rozhovore pre Ženy v meste.