Ženská diskusná relácia Silná zostava dnes prinesie pohľady mladšej i staršej generácke na vojnový konflikt, ktorý sa odohráva neďaleko slovenských hraníc. Na tému Ako vojna na Ukrajine mení naše životy? príde hovoriť študentka Emma Čaputová.

Emma Čaputová o vojne na Ukrajine

Ako si Emma Čaputová pamätá na deň, keď sa vojna začala? Ako o tom rozprávajú doma a ako to jej spolužiaci a spolužiačky prežívajú v škole?

"Ako zástupkyňa mladej generácie sa podobne ako jej rovesníci a rovesníčky musela pri vstupe do dospelosti najprv vyrovnať s pandémiou a následne s vojnou. Emme téma vojny na Ukrajine rezonuje ešte intenzívnejšie, keďže je dcérou prezidentky a vrchnej veliteľky ozbrojených síl Slovenskej republiky," uviedla verejnoprávna RTVS k Silnej zostave.

Silná zostava o vojne na Ukrajine

Diskutovať budú aj psychologička Hana Ševčíková a dlhoročný publicista Martin Milan Šimečka (otec podpredsedu europarlamentu Michala Šimečku - pozn. red.). Šimečka prežil veľkú časť života počas studenej vojny a intenzívne vnímal riziko jadrového konfliktu. Aktuálne komentuje vojnu na Ukrajine, pričom sa venuje aj fenoménu strachu a obáv z nej.

Silná zostava, ktorú moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová, sa začína dnes na Dvojke o 22:00 hod.