Život jej uštedril nejednu ranu, ale Rihanna sa z nich otriasla a nechala to zlé za sebou. S majetkom v hodnote 600 miliónov dolárov najnovšie strčila do vrecka doterajšiu kráľovnú Madonnu aj spevácke divy Céline Dion a Beyoncé.

Rihanne, ktorá naposledy vydala album v roku 2016 a v tom istom roku aj koncertovala, astronomické čísla na účte paradoxne nepriniesla hudba, ale fakt, že sa naplno vrhla do módneho biznisu.

Prvá žena tmavej pleti u Luisa Vuittona

Ako prvá žena tmavej pleti začala spoluprácu s francúzskym módnym domom LVMH (Luis Vuitton Moet Hennessey), ktoré vlastní miliardár Bernard Arnault. S jeho požehnaním v roku 2017 stvorila značku, ktorú pomenovala vlastným priezviskom – Fenty.

Modelky predvádzajú kreácie z kolekcie  jeseň - zima 2017/2018 speváčky a návrhárky Rihanny pre značku Fancy v Paríži. Foto - TASR/AP  

Jej kozmetika Fenty Beauty spôsobila malú revolúciu, pretože svoj odtieň si našla každá žena. Rovnaký úspech mala aj luxusná spodná bielizeň Savage X Fenty, ktorá myslela na ženy všetkých veľkostí a tvarov. A to nie je všetko. V máji Rihanna oznámila, že začína s produkciou oblečenia, topánok, doplnkov a bižutérie.

Otec závislý na drogách a alkohole

Nie vždy sa však Riri takto darilo. Umelkyňa, ktorá má v občianskom preukaze meno Robyn Rihanna Fentyová, sa narodila 20. februára 1988 v Saint Michel, na ostrove Barbados. Jej otec Ronald, ktorý pracoval ako skladník, bol závislý na drogách a alkohole. Malá Riri bola od malička svedkom jeho agresívnych výpadov voči jej mame Monice.

Keď mala len desať rokov, už sa starala o svojich dvoch mladších bratov, kým mama pracovala ako účtovníčka, aby ich ako-tak zabezpečila. Okrem toho má ešte ďalších troch súrodencov, ktorých má jej otec zo vzťahov s inými ženami.

Rihanna počas scény z filmu Battleship (Bojová loď). Foto - TASR/AP

 

Výbušné manželstvo jej rodičov veľmi zle vplývalo na zdravie skromnej dievčiny, ktorá trpela bolesťami hlavy. Keď mala 14 a jej rodičia sa rozviedli, problémy ustali. Veľmi skoro to mladú Barbadosanku ťahalo k hudbe, hlavne ku karibskému reggae a už ako sedemročná začala spievať.

Rihanna očarila ako 17-ročná 

Ako tínedžerka chcela byť vojačkou a začala s tréningom na vojenskej škole. Spolu s kamarátkami si založili dievčenskú skupinu. Písal sa rok 2003 a usmialo sa na ňu šťastie, pretože v tých dňoch bol na ostrove na dovolenke americký producent Evan Richards.

🛒  [Starostlivosť proti stárnutiu pleti a proti vráskam na Yves Rocher kliknite tu:]

Ten si ju všimol a vybral si ju ako sólovú hviezdu. Čoskoro sa dostala do rúk ďalšej americkej hviezdy – rappera Jay-Z a jej osud bol spečatený. Na školu sa vykašlala a vrhla sa do hudobného sveta. Rihanna mala len 17 rokov, keď svet očaril jej debutový singel  Pon De Replay.

 

Chris Brown a speváčka Rihanna v roku 2012 v Miami. Foto - TASR / AP

Nasledoval raketový vzostup, niekoľko hitov a už ako 24-ročná bola najpredávanejšou umelkyňou v digitálnom svete.  V priebehu siedmich rokov vyprodukovala sedem albumov a spätne si sama myslí, že bola ešte veľmi mladá a neskúsená. Avšak, hudba a jej talent neboli tým jediným, čo zaujímalo verejnosť.

Slávna obeť domáceho násilia 

Rihanna verejne prežila to, čo kedysi prežívala jej matka v súkromí. Všetci ostali v šoku, keď v roku 2009 Rihanna nedorazila na odovzdávanie cien Grammy, kde mala vystúpiť. Najprv sa hovorilo o autonehode, avšak neskôr sa prevalilo, že speváčka bola terčom útoku jej partnera. Detaily vzťahu Rihanny a búrlivého R´n´B speváka Chrisa Browna celé roky zapĺňali titulky novín a časopisov a bol toho plný internet.

Ako sa neskôr priznali samotní aktéri, Rihanna v aute, cestou na udeľovanie cien, vytkla partnerovi známosť s nejakou ženou, na čo on reagoval agresívne a umelkyňa skončila v nemocnici s pomliaždeninami. Zábery jej zbitej tváre obleteli celý svet a Riri sa chtiac-nechtiac stala príkladom obete domáceho násilia.

Rihanna po tom, ako ju zbil Chris Brown. Foto - TASR/AP

Mnohí ju varovali, že ak mu odpustí a vráti sa k nemu, dá zlý príklad iným mladým dievčatám a ženám, ktoré majú podobný osud. V rozhovore s Diane Sawyer priznala, že Chris Brown bol jej prvou veľkou láskou. „Uvedomila som si, že moje sebecké rozhodnutie pre lásku môže znamenať pre niekoho smrť. Ak ma aj Chris už nikdy viac neudrie, kto môže povedať, že tyrani tých dievčat ich nezabijú?,“ povedala.

Rihanna: Deväť cien Grammy

No ako to už u domáceho násilia býva, Rihanna sa nepoučila a s Chrisom sa o štyri roky dali opäť dokopy. Spevák za napadnutie dostal od súdu päťročnú podmienku, verejnoprospešné práce a musel navštevovať psychológa, ktorý mu mal pomôcť skrotiť agresivitu.

„Rozhodla som sa, že je pre mňa najdôležitejšie byť šťastná. A nenechám do toho vstupovať žiadny iný názor,“ povedala pre časopis Rolling Stone.  O niekoľko mesiacov sa opäť rozišli. Aj Brown  v niekoľkých rozhovoroch priznal, že vzťah s barbadoskou hviezdou bol plný bitiek a násilia.

Rihanna na slávnostnom odovzdávaní cien za najlepšie videá za uplynulý rok MTV Video Music Awards 2016 v Madison Square Garden. Foto -  TASR/AP

Rihanna sa však nenechala zraziť na kolená. Svedčí o tom deväť cien Grammy, ktoré dostala. A jedna z najlepšie oblečených žien šoubiznisu isto ešte nepovedala posledné slovo. „Nikdy som si nemyslela, že by som mohla zarobiť toľko peňazí, takže žiadne číslo ma nestopne v práci. Nezaujímajú ma peniaze. Sú len bonusom, pretože pracujem na tom, čo milujem, čo je mojou vášňou,“ citovala ju americká televízia CNBC.