Herec Brad Pitt získal do striedavej starostlivosti deti, o ktoré s bývalou manželkou, herečkou Angelinou Jolie, bojoval od ich rozchodu pred štyrmi rokmi. Jolie chcela mať deti vo výhradnej starostlivosti. Uviedol to portál Page Six s tým, že ide o „predbežné rozhodnutie“ a Jolie bude v boji pokračovať.

Brad Pitt získal deti 

Súd rozhodoval o starostlivosti piatich neplnoletých detí - 17-ročného Paxa, 16-ročnej Zahary, 14-ročnej Shiloh a 12-ročnými dvojčatami Vivienne a Knoxe. Najstaršieho syna Maddoxa sa už súdny rozhodnutie netýka.

Angelina Jolie a Brad Pitt.  Foto - TASR/AP

"Všetko, čo si Brad prial bolo, aby sa mohol osobne podieľať na starostlivosti o svoje deti. Veľmi sa mu uľavilo, že súd rozhodol v jeho prospech. Nemôže sa dočkať, až bude konečne môcť tráviť viac času so svojimi potomkami, je vďaka rozhodnutiu súdu naozaj veľmi šťastný, " povedal nemenovaný zdroj magazínu ET.

Sudca John Ouderkirk, ktorý pár v roku 2014 sobášil, pri rozhodnutí o striedavej starostlivosti zdôraznil, že v podobných prípadoch musí ísť výhradne o prospech detí. Sudca neuznal svedectvo Angeliny Jolie, v ktorom podľa neho chýbalo mnoho dôležitých a zásadných informácií a vyznelo v neprospech Brada Pitta. Nepovolil ani svedectvo najstaršieho syna Maddoxa, ktorý s otcom Bradom Pittom nekomunikuje.

Brad Pitt sa konflikt so synom

Údajne sa otec so synom veľmi škaredo pohádali v súkromnom lietadle počas cesty domov do Los Angeles v septembri 2016. Brad Pitt bol vraj pod vplyvom marihuany a alkoholu. Krátko na to požiadala Angelina Jolie o rozvod.

 Brad Pitt a Agelina Jolie s deťmi v júli 2013. Foto - TASR / AP  

Pitt a Jolie boli veľmi sledovaným hollywoodskym párom, ktorý dostal názov Brangelina. Dokopy sa dali pri nakrúcaní filmu Pán a pani Smithovci v roku 2004. Vtedy opustil Brad Pitt svoju vtedajšiu manželku, herečku Jennifer Aniston, Angelina Jolie mala za sebou už dve manželstvá. V roku 2006 sa im narodila dcéra – dcéra Shiloh. V roku 2008 porodila Angelina Jolie dvojičky, okrem toho mali adoptované tri deti, takže tvorili 8-člennú rodinu.