Mala si náročný január: počas dovolenky v Spojených štátoch ochorela Sára a ty si po návrate zistila, že máš covid. To už si vedela, že si tehotná. Ako si to prežívala?

"Bola som trikrát očkovaná, takže priebeh bol ako ľahká chrípka, všetko som konzultovala s mojou pani gynekologičkou a zachovávala pokoj. Pozitívom bolo, že som sa ozaj šetrila a oddychovala doma, vyše 10 dní, čo by sa mi za normálnych okolností počas prvého trimestra tehotenstva nepodarilo."

Veronika Cifrová Ostrihoňová o práci v tehotenstve

V deň, keď si tehotenstvo oznámila, si mala narodeniny a nabitý pracovný deň, keďže začala opäť vysielať Silná zostava. Ako si si ten deň užila?

"Užila som si ho do sýtosti i keď s malými pandemickými komplikáciami, pre ktoré sme museli zmeniť na poslednú chvíľu tému. Silná zostava mi už nesmierne chýbala a veľmi sa teším, že sme späť, s vyššou minutážou a ďalšími pripravovanými novinkami."

Moderuješ Silnú zostavu a i vlastnú šou Sit down s Veronikou, ktorá by sa mala opäť rozbehnúť. Ako máš naplánované pracovné povinnosti počas tehotenstva? Mení sa na nich niečo?

"Zatiaľ sa nemení nič, pokiaľ mi zdravotný stav a tehotenstvo dovolí, chcela by som pracovať tak ako doteraz."

V jednom zo stĺpčekov, ktoré si nám písala, si hovorila o tom, že tehotné ženy nie sú pacientky, ako sa občas berú, ale sú iba tehotné. Budeš druhé tehotenstvo prežívať inak ako to prvé?

"Mám šťastie na doktorku, ktorá ma neberie ako chorú pacientku, ale ako tehotnú klientku (smiech). Budem nesmierne rada a vďačná, ak bude druhé tehotenstvo podobne bezproblémové ako bolo to prvé."

Veronika Cifrová Ostrihoňová ako mama

Čo si sa o sebe naučila ako mama?

"Že viem vyzerať naozaj veľmi zle, že trpezlivosti nie je nikdy dosť, že jej nemám dosť, že vlastne o materstve nič neviem, že ma nebavia materské knihy ani tutoriály, a že mám obrovské šťastie, že moja dcéra je najlepšia parťáčka na svete."

Aké máš pocity z toho, že budeš dvojnásobnou mamou? Ako plánuješ popri tom pracovať?

"Veľmi sa teším, a mám veľký rešpekt. Obaja s mužom sme z troch detí, takže väčšie rodiny sú nám blízke. Pracovať plánujem tak, ako to bude v tom čase situácia umožňovať. Moja práca ma veľmi baví, a zároveň moja dcéra je, a dieťa, čo k nám zavíta bude, na prvom mieste. No stále verím, že podobne ako pri Sáre sa mi podarí materstvo a prácu skĺbiť a to relatívne skoro. Ak nie, nič sa nedeje, nemám žiadne nemenné plány, na ktoré sa fixujem. Uplynulé roky ma naučili pomerne veľkej flexibilite a tolerancii voči externým okolnostiam (smiech)."

Ako rodičovstvo zvláda Sajfa?

"Zvláda ho fantasticky a je ten najlepší otec na svete. Ok, tak objektívne - určite aspoň najlepší otec v okrese."

Si feministka, aj ako mama si otvorila témy ako nerovné platy pre ženy či interrupcie s tým, že veríš, že sa to zmení, kým Sára vyrastie. Ako vnímaš postavenie žien, odkedy si mama?

"Podobne ako predtým ako prišla Sára na svet. Je stále ako ho zlepšovať a malo by to byť misiou našej spoločnosti, lebo kvalita postavenia žien sa priamo odzrkadľuje na tom, ako moderná a kvalitná je celá krajina - pre mužov aj pre ženy."