Dlhoročná novinárka Júlia Zelenková po 16 rokoch odchádza z televízie JOJ. „V pondelok som odvysielala svoje posledné štúdio a nevyrobím už ani žiadnu ďalšiu reportáž. Po 16 rokoch končím v TV JOJ. Odchádzam v dobrom a po zrelej úvahe,“ uviedla na sociálnej sieti moderátorka a reportérka Zelenková

Zelenková končí v TV JOJ

Zelenková sa najprv venovala zahraničnému spravodajstvu, v roku 2008 nastúpila do redakcie Krimi. V roku 2016 začala robiť denné spravodajstvo a hlavnú spravodajskú reláciu Noviny TV JOJ.

“Na konci každej reportáže je človek, ktorého sa dotýkajú rozhodnutia a skutky úradov, samospráv, súdov a politikov. Je našou úlohou o tom hovoriť, ukazovať to, dávať do súvislostí, pýtať sa na dôsledky,” napísala k svojej práci. Venovala sa najmä otázkam práva a bezpečnosti, justícii, súdom, ale aj domácej politike či témam, ktoré súvisia s konšpiráciami a dezinformáciami.

Odklon od kritických tém

Odchádza aj preto, že cíti odklon od kritických tém v redakcii. “Táto práca ma napĺňala a bola pre mňa poslaním. Nie je však tajomstvom, že mnohé redakcie teraz zažívajú ťažké časy a vyrovnávajú sa s tým po svojom. Napríklad aj určitým odklonom od kritických tém. Ja som postupne začala strácať zmysel v mojej práci a považujem za fér voči redakcii aj sebe hľadať ten zmysel inde. Ďakujem za všetko, bolo mi cťou,” napísala na sociálnej sieti.

Začiatkom apríla oznámila odchod z TV JOJ Jana Krescanko Dibáková, novinárka a moderátorka, ktorá v televízii pracovala 22 rokov. Krescanko Dibáková moderovala politickú debatu Na hrane, do ktorej odmietali politici chodiť. Jej odchodom sa prestala vysielať. Krescanko Dibáková hovorila aj o nenávistých prejavoch a verbálnemu násiliu na ženách v médiách.