Ženy sa stále viac orientujú na prírodné zdroje, ktoré nám táto doba ponúka a svet syntetiky a chémie zapadá prachom prežitkov. Tu je 5 osvedčených rád, ako zaradiť prírodnú krásu do vášho ošetrovacieho režimu:

Tipy a triky na krásu 

1. Žiarivý úsmev

Podľa prírodnej medicíny je stav ústnej dutiny odrazom celkového zdravia človeka. Jazyk je meridiánmi spojený s mnohými orgánmi, ako napríklad obličky, srdce, či pľúca. Počuli ste už o mlganí alebo oil pulling? Je účinnou metódou detoxikácie ústnej dutiny a celého tela, ktorá je používaná v Ajurvéde. Mlagním sa môžete zbaviť plesní, toxínov, ťažkých kovou a iných mikroorganizmov.

Šalvia (Salvia officinalis) má protizápalové účinky a obsahuje látky s antibakteriálnymi vlastnosťami, vrátane niektorých éterických olejov. Tieto látky môžu pomôcť v boji proti baktériám v ústnej dutine, ktoré prispievajú k tvorbe zubného povlaku a problémov s ďasnami. Šalvia môže tiež prispievať k zníženiu zápachu z úst a poskytnúť dlhotrvajúcu sviežosť dychu.

Pre žiarivý úsmev vám pomôže aj dokonalé spojenie vulkanického minerálu zeolitu v spojení s mätou a šalviou v podobe zubných práškov či tabliet. Ide o inovatívnu metódu udržania ústnej dutiny a zubov v perfektnom stave. Vo výbornej kvalite kúpite od slovenského výrobcu ZEOZOE

2. Antioxidačná mágia

Poznáte zeolit? Okrem blahodárnych účinkov v ústnej dutine je výborný aj na pleť. Zeolitová maska nie je len starostlivá, je aj ochranca. Plná antioxidačných vlastností, chráni vašu pleť pred voľnými radikálmi, čo znamená, že krása a mladistvý vzhľad zostávajú vo vašej pleti dlhšie. Voľné radikály sú tajomní vinníci predčasného starnutia pokožky. Tieto nestabilné molekuly spôsobujú oxidačný stres, poškodenie kolagénu a elastínu, vrásky a pigmentáciu.

Použitím zeolitovej masky získate svetlý a mladistvý vzhľad bez ohľadu na vek. Antioxidačné, liečivé a omladzujúce masky na báze zeolitu nájdete u slovenského výrobcu ZEOZOE. Pre ženy, ktoré čelia výzvam s aknóznou pleťou alebo ekzémami, je zeolitová maska spoľahlivým spojencom. Jej jemné čistenie odstraňuje nečistoty a pomáha regulovať olejovú produkciu, čo znižuje vznik akné a čiernych bodiek. 

 

3. Silné vlasy

Bylinky sú často využívané na umývanie vlasov a pridávané do rôznych prírodných šampónov. Takýto šampón si viete vytvoriť aj doma, ktoré byliny a látky sú na to vhodné? Žihľava obsahuje minerály a vitamíny, ktoré prispievajú k zdraviu vlasov, a je známa svojimi revitalizačnými vlastnosťami. Šalvia má antiseptické účinky a môže pomôcť regulovať mazové žľazy na pokožke hlavy, čím znižuje nadmerné mastenie vlasov. Rozmarín stimuluje prekrvenie pokožky hlavy a podporuje rast vlasov a taká levanduľa má upokojujúce účinky a môže prispieť k relaxácii pokožky hlavy, nehovoriac o jej krásnej vôni.

Ak sa pýtate, ako dosiahnuť penenie, tu je pár prírodných tipov: Mydlo z oleja kokosu, známe aj ako sodium cocoate, je alternatívou, ktorá môže pomôcť pri tvorbe peny. Kastílie mydlo je prírodným mydlom vyrobeným z rastlinných olejov. Môže poskytnúť mäkkú a jemnú penu bez použitia chemických penivých látok. Soap nuts alebo mydlové orechy sú plody rastliny Sapindus Mukorossi, ktoré obsahujú saponíny. Môžu byť použité na umývanie vlasov a tela a poskytovať prírodné penenie. A na záver známy aloe vera gel  - nie je len hydratačný, ale môže tiež prispieť k tvorbe peny. Zároveň má nespočetné výhody pre pokožku hlavy.

4. Jemné ruky

Odkryte tajomstvo starostlivosti o jemnú pokožku rúk s prirodzeným včelím voskom. Vstúpte do sveta, kde príroda hýri svojimi blahodárnymi darčekmi pre vaše ruky. Včelí vosk sa stará o vašu pokožku s láskou. Jeho bohatá textúra ponúka hlbokú hydratáciu, zanechávajúc ruky krásne mäkké a hydratované.

Dokonalé prírodné SPA pre vaše ruky! Prirodzené antibakteriálne a protizápalové vlastnosti včelieho vosku pomáhajú chrániť pokožku pred vonkajšími vplyvmi a zároveň zmierniť podráždenie. Pomáha oživiť unavenú pokožku, podporuje regeneráciu a pomáha udržiavať ju pružnú a mladistvú.

5. Hydratovaná pleť

Zabudnite na obyčajnú vodu. Je čas prejsť na ďalšiu úroveň hydratácie s čistou vodou s nízkym pH. Nejde len o vodu, je to kúzelný nápoj pre vašu pleť, ktorý spĺňa jej každé túžby. Preniká hlboko do buniek, dodávajúc im hydratáciu, ktorú pokožka tak vášnivo potrebuje. Nízke pH vody dokonale rezonuje s prirodzeným pH pleti, zachovávajúc jej prirodzenú rovnováhu. Je to taký malý hudobný orchester pre vašu pleť, ktorý ju udržiava v harmónii a kráse.

Počas dňa na našu pleť útočia nečistoty a stres. Čistá voda s nízkym pH odstraňuje nečistoty a zanecháva pleť sviežou a nádherne čistou. Hydratovaná pleť je odolnejšia voči vzniku jemných vrások. Nízke pH vody pomáha udržiavať pružnosť pleti, čím podporuje boj proti starnutiu. Každý dúšok je krokom k mladistvému vzhľadu.

 

Prečo teda nezahrnúť do svojho ošetrovacieho režimu niečo, čo nielen robí zázraky pre vašu pleť, ale je aj príjemný zážitok pre vaše zmysly? Vo svete plnom syntetických látok a zložitých procesov prichádza príroda sama ako nádej na čistú krásu. Oslávte svoju prirodzenú krásu a doprajte svojej pleti to najlepšie, čo príroda môže ponúknuť. Vyskúšajte prírodné produkty od certifikovananého slovenského výrobcu ZEOZOE. Vaše telo sa vám poďakuje.