Už 20. ročník Bratislavských mestských dní je opäť tu! Tento celomestský festival patrí k obľúbeným a vyhľadávaným udalostiam v kultúrnom kalendári mesta. Jubilejný ročník sa bude konať 22. a 23. apríla v rôznych častiach Bratislavy vďaka zapojeniu mestských častí a mestských organizácií.

Návštevníkov čaká rozmanitý kultúrny program pre malých i veľkých. Počas štvrtého aprílového víkendu budete môcť nazrieť aj do bežne neprístupných častí a budov mesta.

Bratislavské mestské dni 2023 majú bohatý program 

Keďže Bratislavské mestské dni sa konajú počas Dňa Zeme, súčasťou bude viacero environmentálnych aktivít, ktoré upozorňujú na vplyv ničenia životného prostredia a rozvíjajú tému ekologicky zodpovedného správania.

Môžete sa tešiť na voľný vstup do mestských múzeí, inštitúcií a atrakcií, bezplatné prehliadky, tvorivé dielne, súťaže, riečne plavby zdarma, jazdy historickými vozidlami, prezentácie, výstavy a mnoho ďalších zaujímavých programov a podujatí. Vstup na všetky akcie jubilejného 20. ročníka BMD je zdarma. 

Aby bolo vaše rozhodovanie o víkendovom programe čo najľahšie, tu je niekoľko zaujímavých podujatí, ktoré v rámci Bratislavy v tento špeciálny víkend určite nevynechajte.

Bratislavské mestské dni - tipy, čo si pozrieť 

Sprievod svietacich živočíchov

Začnite mestské dni sprievodom svietiacich podmorských živočíchov, ktoré sa z hĺbky oceánu vydali objavovať svet. Blackout paradox: Návštevníci rozžiaria v sobotu o 19:00 a 20:00 ulice mesta. Jedinečná divadelná inštalácia prepája svet divadelného a výtvarného umenia s modernými technológiami.

Trasa: Hviezdoslavovo námestie –> Laurinská –> Primaciálne námestie –> Františkánske námestie –> Biela –> Michalská –> Ventúrska –> Hviezdoslavovo námestie.

Koncert skupiny Vidiek

Poprocková skupina Vidiek počas svojej existencie natočila 6 albumov, odohrala nespočetné množstvo koncertov na Slovensku, v Čechách, ale aj v USA, Taliansku, Rakúsku, Maďarsku, Ukrajine, Írsku a Veľkej Británii. Na jej koncert sa môžete tešiť aj vy v sobotu o 20.00 hod. na Hlavnom námestí.

Bazár starožitností

V nedeľu sa od 10.00 do 18.00 príďte na Floriánske námestie, kde sa bude konať obľúbený Bazár starožitností, retro a vintage. Príďte si vybrať z bohatej ponuky zberateľských predmetov, šperkov, kníh, platní, obrazov, mincí, keramiky či predmetov ručnej výroby a dajte druhú šancu veciam s dušou a charakterom.

Grafický ateliér

Techniku linorytu si môžete vyskúšať na workshope grafického ateliéru. Svoje dielo si môžete odniesť domov alebo nechajte jeden výtlačok v ateliérovej galérii. Koná sa v nedeľu od 11.00 do 15.00 v Mirbachovom paláci. Je určený pre všetky vekové kategórie. 

Jarné vegánske hody

Už tradične si v Starej tržnici môžete pochutnať na všetkom, čo ponúka vegánska gastronomická scéna.

Exhibícia v Králičom hope

Šport, relax, aj zábava, to je králičí hop. Pozrieť si ho môžete v sobotu od 10.00 do 14.00 hod. v Petržalke za Domom kultúry. Súťažné dvojice bežiace cez prekážky v disciplínach rovinka, parkúr, skok do výšky a skok do diaľky tvoria človek (vek od 7 rokov) a králik (vek od 5 mesiacov). Exhibícia je súčasťou Susedského dňa Zeme na Lúkach.

Detailný program si môžete pozrieť na stránke https://www.bkis.sk/bratislavske-mestske-dni/

Pozrite si aj predpoveď počasia na predĺžený víkend.