Hasiči dnes zasahovali vo Valčianskej doline, kde sa päť detí zranilo po prevrátení skákacieho hradu. TASR o tom informovalo oddelenie komunikačné a vnútorných záležitostí Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Vietor prevrátil skákací hrad

"Hasiči zasahujú v Snowland - Valčianskej doline, kam boli vyslaní k technickej udalosti. Pri jednej z atrakcií došlo ku kolízii, keď skákací hrad s ôsmimi deťmi podfúkol vietor a prevrátil sa," uviedlo oddelenie s tým, že zranené deti sú v starostlivosti záchranárov.

Ako pre TASR spresnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová, záchranári na mieste ošetrili a do nemocnice transportovali štyri deti. "Keďže ide o maloleté deti, viac informácií zatiaľ poskytnúť nemôžeme," doplnila Krčová.

O deti je postarané

Podľa informácií TV Markíza jedno z detí malo utrpieť zlomeninu ruky, ďalšie tri odreniny. Žiadne z nich by nemalo byť vážnejšie zranené.

Ako uviedol konateľ Snowland - Valčianska dolina Erik Trašky, z technického hľadiska bolo podľa prevádzkovateľa všetko zabezpečené tak, ako malo byť. 

„Budú to vyšetrovať orgány činné v trestnom konaní. Je mi to veľmi ľúto a v mene celej firmy sa chcem ospravedlniť zraneným, rodičom a príbuzným,“ povedal.