Bývalá úspešná lyžiarka a športová komentátorka Veronika Zuzulová (39) je tehotná. So svojím francúzskym priateľom Gaspom Valetteom čakajú bábätko. Veronika Zuzulová to oznámila na Instagrame textom: Čoskoro dvojnásobná mama. Už pozná aj pohlavie dieťaťka, ktoré zatiaľ verejnosti neprezradila.

Veronika Zuzulová čaká druhé dieťa

Syna Julesa (5) má s bývalým manželom, trénerom mužskej lyžiarskej francúzskej reprezentácie Romainom Velezom. Koniec 10-ročného manželstva oznámila v septembri roku 2022. Z tehotenstva sa teší o to viac, že má za sebou aj stratu bábätka, ktoré ešte čakala s bývalým manželom.

 Počas tehotenstva nastali komplikácie, plod sa v maternici prestal správne vyvíjať a prestalo mu biť srdce.  O bábätko prišla. Prehovorila o tom až vo svojej autobiografii s názvom Úprimne, ktorá vyšla pred Vianocami minulého roka.

Hovoriť o potrate

S potratom sa jej vyrovnávalo veľmi ťažko, ale najdôležitejšie pre ňu bolo hovoriť o tom. „Téma potratu nebola pre mňa tabu, naopak, mala som pocit, že čím viac o tom s ľuďmi budem hovoriť, tým lepšie sa s celou situáciou dokážem vyrovnať. Bola to pre mňa určitá forma terapie,“ povedala Veronika Zuzulová.

Veronika Zuzulová patrila k našim najúspešnejším lyžiarskym pretekárkam. Na pretekoch Svetového pohára strávila 17 sezón. Je víťazkou piatich podujatí prestížneho seriálu, na stupňoch víťazov stála celkovo 30-krát. Dvakrát bola druhou najlepšou slalomárkou SP. Kariéru ukončila v marci 2018 po pretekoch v nemeckom Ofterschwangu. Neskôr začala ženské preteky pravidelne komentovať počas televíznych prenosov v RTVS.