Bývalá úspešná lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová (38) sa rozvádza s trénerom francúzskej reprezentácie mužov Romainom Velezom (38), za ktorého sa vydala v apríli 2012. Majú spolu syna Jula(3).

Veronika Velez-Zuzulová potvrdila rozvod

„Áno, môžem potvrdiť, že sa rozvádzam. Ešte je to stále v procese a spolu s Romainom sa snažíme, aby to prebehlo bez problémov. A hlavne, aby náš syn Jules netrpel,“ povedala Velez-Zuzulová pre denník Nový čas.

O tom, že jej manželstvo končí, napísala aj na sociálnej sieti. „Bolo to úžasné dobrodružstvo. Bude to zas iné, s tým, čo nám život dal najdôležitejšie. Jules navždy,“ napísala bývalá lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová.

Trávili spolu málo času

Veronika rozchod vysvetlila tým, že obaja s manželom trávili veľa času od seba -  on pracoval pre francúzsku reprezentáciu, ona chodila komentovať ženské preteky. “Nežili sme ten klasický rodinný život. Viac sme boli spolu, keď som bola aktívna lyžiarka, než po konci mojej kariéry,“ uviedla.

Veronika sa nechystá presťahovať na rodné Slovensko. Plánuje si nechať reštauráciu, ktorú spoločne s manželom v roku 2018 otvorili. „Budeme ju vlastniť aj po rozvode. Chceme, aby rozchod prebehol v dobrom. A ostali sme kamarátmi a hlavne chceme byť dobrými rodičmi pre synčeka Jula,“ dodala.

Veronika Velez-Zuzulová sa s lyžiarskou kariérou rozlúčila v slovenskom kroji. Foto - archív ZVM

Velez-Zuzulová patrila k našim najúspešnejším lyžiarkám. Na pretekoch Svetového pohára strávila 17 sezón. Je víťazkou piatich podujatí prestížneho seriálu, na stupňoch víťazov stála celkovo 30-krát. Dvakrát bola druhou najlepšou slalomárkou SP. Kariéru ukončila v marci 2018 po pretekoch v nemeckom Ofterschwangu. Neskôr začala ženské preteky pravidelne komentovať počas televíznych prenosov.