Kúpiť si pekné modely je pre plnoštíhle ženy večný problém. A je jedno, či hľadajú spoločenské šaty alebo veci na cvičenie, keďže v legínach sa necítia dobre. Svoje o tom vie Jana Szokolayová, bývalá obchodná riaditeľka módneho domu Alizé. Sama je plnoštíhla a módu pre ženy s kilami navrhuje od svojich 16 rokov.

Originálne pudlové a teplákové nohavice

“Je to veľký problém. Aj keď si nájdete väčšie veľkosti, strihy sú katastrofa, ako domáce oblečenie pre dôchodkyne, ktoré už len sedia doma - materiály sú lacné, nekvalitné, zlé strihy, žiadna kreatíva,” hovorí prísne Jana Szokolayová.

Na svojom eshope Adoree, ktorý funguje od roku 2018, ponúka vlastné outfity - pestrofarebné, s premysleným strihom, vzdušné, nápadité. Jana Szokolayová ponúka športové kúsky, ktoré si overila sama na sebe.

“Ja sama si legíny do posilňovne alebo na tajchi nedám. Ale kúpiť si niečo iné ako sivé alebo čierne značkové tepláky je veľmi ťažké,” vysvetľuje. A tak vymyslela nové strihy - voľnejšie pudlové a teplákové nohavice, z bambu bavlny a viskózy, kvalitné, vzdušné, pestrofarebné a k tomu farebne zladené tričká. Jej strihy oslovili nielen plnoštíhle, ale aj veľmi štíhle ženy, ktoré rovnako nemajú chuť na tesné legíny, ktoré prezradia každý záhyb.

Foto - adoree

“Mám kamarátku, ktorá má dva rezorty na Srí Lanke a robí inštruktorku hormonálnej jógy - jej klientky sa sťažovali, že nemajú v čom cvičiť, lebo všade sa predávajú len legíny - a keď aj nájdu širšie nohavice, tak sú len jednofarebné,” vysvetľuje Jana. A tak začala navrhovať aj pre nich - nohavice i topy na cvičenie z pestrofarebných kvalitných látok.

Originálne outfity na šport

Obľúbené športové outfity sa tak chytili, že v ponuke sú už aj voľnočasové outfity, ktoré sa dajú nosiť do práce - hodvábne alebo čipkované pudlové alebo teplákové nohavice, v ktorých sa budete pohodlne cítiť pri cvičení, v práci, doma alebo počas cestovania.

Hodváb alebo čipka na prednom dieli teplakovych nohavic zabráni, aby sa nohavice “vykolenili”. Doladiť si k nim viete aj tričká, kardigany či mikiny. V ponuke su aj plážové šaty, ktoré robí z látok potlačených podľa návrhov, čo si sama namaľovala.

Outfity u nej nájdete až do veľkosti 48, ale všetko vie online dohodnúť na mieru. “Naše klientky sa nemusia obmedzovať ani vo farbe, ani v strihu, najdôležitejšie je, aby sa cítili dobre a pohodlne od rána do večera. Vtedy budú určite vyzerať krásne a žensky,” dodáva Jana Szokolayová.