Boli spolu tri roky. Bývalý úspešný hokejista Konstantin Kolcov a bieloruská tenistka, dnes svetová dvojka, Aryna Sabalenková, dávali na sociálne siete spoločné romantické fotografie. Ešte 8. marca jej cez sociálne siete poslal vyznanie k Medzinárodnému dňu žien: „Všetko najlepšie k sviatku, láska. Šialene ťa milujem.“ 

Sabalenková: Mám zlomené srdce

Exmanželka Kolcova obvinila, že práve tenistka stála za rozpadom ich manželstva, z ktorého majú tri deti. On ale tvrdil, že to tak nie je.

Navzájom si boli oporou. Sabalenková i s podporou Kolcova v januári obhájila titul na Australian Open a získala tak druhý grandslamový titul v kariére, čím naplnila sen jej otca, ktorý náhle zomrel vo veku 43 rokov. Želal si, aby do 25 rokov vyhrala minimálne dva grandslamy. 

Pôvodne sa zdalo, že na turnaj WTA do Miami prišli Sabalenková a Kolcov spolu, keď nielen športový svet zasiahla správa o smrti Konstantina Kolcova. Mal iba 42 rokov.

Dnes (21.3.2024) sa Sabalenková k tragédii prvý raz vyjadrila a prekvapila vyhlásením, že s Kolcovom už netvorili pár. Jej bolesť však nie je o nič menšia.

„Konstantinova smrť je nepredstaviteľná tragédia, a hoci sme už neboli spolu, mám zlomené srdce,“ napísala 25-ročná Bieloruska na sociálnej sieti. „Prosím, rešpektujte v tejto ťažkej dobe moje súkromie aj súkromie jeho rodiny,“ dodala.

Už predtým televízna sieť Tennis Channel uviedla, že svetová dvojka nebude poskytovať žiadne rozhovory ani sa zúčastňovať pozápasových tlačových konferencií. Z turnaja sa však neodhlásila a zajtra (22.3.2024) by mala vstúpiť do turnaja zápasom proti Paule Badosaovej, svojej dobrej kamarátke.

„Viem, čím si prechádza, hovorila som s ňou. Je to pre mňa šokujúce, pretože ona je moja najlepšia kamarátka a nechcem, aby trpela. Je to veľmi ťažká situácia,“ vyhlásila Španielka Badosaová na utorkovej tlačovke v Miami. S Bieloruskou sa minulý rok v decembri predviedli v exhibičnej štvorhre.

Exmanželka o samovražde pochybuje

Bývalá Kolcova manželka Julija Michajlovová o samovražde exmanžela pochybuje. Tvrdí, že z hotelového balkóna musel spadnúť omylom, keď sa opil. „Asi bol opitý, čo hokejisti niekedy, bohužiaľ, robia. V jeho izbe sa našli prázdne fľaše od alkoholu. Bol tam balkón s výhľadom na oceán a Konštantín pravdepodobne neovládol svoj pohyb,“ povedala podľa bieloruského portálu Zerkalo.

Bývalá manželka tvrdí, že našla v rodinnom počítači niekoľko emailov, ktoré v ničom nenaznačujú, že by Kolcov chcel ukončiť svoj život. „Konštantín mal zarezervované ďalšie izby, prenajal si auto... Podľa mňa teda nechcel zomrieť. Ale teraz sa nedá povedať, či to bola samovražda, alebo nehoda,“ dodala s tým, že treba počkať na testy vykonané expertmi na mieste.

Kolcov bol úspešný hokejista

Kolcovu smrť polícia vyšetruje ako samovraždu. Policajný hovorca  Argemis Colome podľa agentúry AFP povedal, že polícia bola v noci privolaná do hotela v Miami Beach po tom, čo "muž vyskočil z balkóna". Vyšetrovanie žiadne podozrenie na spáchanie trestného činu neodhalilo.

Kolcov reprezentoval Bielorusko na olympijských hrách v rokoch 2002 a 2010 a na deviatich majstrovstvách sveta. Bol jedným z pätnástich Bielorusov, ktorí to dotiahli až do NHL, keď si zahral v drese Pittsburghu. Kariéru ukončil v roku 2016. So Salavatom Julajev vyhral v roku 2008 vtedajšiu ruskú superligu, predchodkyňu KHL a naposledy pracoval práve tam ako asistent trénera.

„Bola to silná a veselá osobnosť, milovali a rešpektovali ho hráči, kolegovia aj fanúšikovia. Navždy sa zapísal do histórie klubu. Nech odpočíva v pokoji,“ zareagoval jeho klub Salavat Julajev z mesta Ufa.