Zmrzlina je neodmysliteľnou súčasťou letného obdobia od nepamäti - pochúťku podobnú zmrzline  vynašli v Číne asi 200 rokov pred Kristom.

Výroba zmrzliny doma patrí k trendom už niekoľko rokov. Je to zábavná a nenáročná letná aktivita, ktorú si môže užiť celá rodina, no najmä deti. Všetko, čo potrebujete, je výrobník zmrzliny a niekoľko čerstvých surovín a ste na dobrej ceste k vytvoreniu lahodnej domácej zmrzliny.

Foto - elektronic star

Pokiaľ ide o príchute, existuje nekonečné množstvo možností, nebojte sa kreativity a experimentujte s rôznymi kombináciami. K top 10 najobľúbenejším príchuťam patria vanilka, matcha, čokoláda, kokos, jahoda, banán, mango, oreo, káva, pistácia.

Na príprave domácej zmrzliny je skvelé to, že môžete kontrolovať ingrediencie, takže môžete pridať množstvo danej ingrediencie presne podľa vlastných predstáv. Tak smelo do toho a užite si kopček (dva či tri,...) vašej domácej zmrzliny! Určite to bude letná pochúťka, ku ktorej sa radi vrátite!

Predtým, ako vytiahnete svoj domáci zmrzlinovač a pustíte do prípravy mrazenej pochúťky, si prečítajte našich pár užitočných tipov.

Ako si vyrobiť domácu zmrzlinu v zmrzlinovači?

Na trhu sú rôzne výrobníky zmrzliny, my však odporúčame taký, ktorý nevyžaduje kamennú soľ. Väčšina moderných zmrzlinovačov vyžaduje iba predmrazenie misky (výhodné je mať misku stále v mrazničke) a potom môžete zmrzlinu našľahať už za 20 minút.

Foto - elektronic star 

Ak chcete vyrobiť zmrzlinu, jednoducho skombinujte ingrediencie na zmrzlinu v miske a miešajte, kým sa nespoja. Potom zmes nalejte do vášho zmrzlinovača a šľahajte podľa pokynov výrobcu. Keď je zmrzlina hotová, môžete ju ihneď podávať alebo ju uložiť vo vzduchotesnej nádobe do mrazničky na neskôr.

Ako dlho trvá výroba zmrzliny?

Zmrzlina sa vyrába zmrazením zmesi mlieka, smotany, cukru a aróm. Zmrzlinovač vymieša zmes, čím vzniká hustá, krémová zmrzlina.

Ako dlho teda vlastne trvá výroba zmrzliny v zmrzlinovači? Ak používate výrobník zmrzliny, výroba zmrzliny bude trvať približne 40 minút. Je to preto, že na zmrazenie zmrzliny je potrebné bubon zohriať. Po 40 minútach bude zmrzlina pripravená na konzumáciu!

 Foto - elektronic star 

 

 S trochou plánovania dopredu si môžete vychutnať lahodnú, domácu zmrzlinu okamžite! Keď vložíte zmrzlinovú zmes do misky a spustíte stroj, trvá to asi 20 minút, kým zmrzlina stuhne a zhustne. V tomto bode môžete pridať doplnky, ako je ovocie alebo cukríky, a pokračovať v šľahaní, aby zmes ešte viac zhustla a stuhla.

Ako dostať zo zmrzlinovača, čo najlepšie výsledky?

Ak chcete zo svojho zmrzlinovača dosiahnuť tie najlepšie výsledky, je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí.

  • Najprv sa vždy uistite, že je misa pred zmrazením dôkladne suchá. To pomôže zabrániť tvorbe ľadových kryštálov.
  • Po druhé, misku držte vo zvislej polohe v mrazničke. To pomôže udržať zmrzlinu jednotnú.
  • Nakoniec použite vysokokvalitné ingrediencie s vysokým obsahom tuku. Zmrzlina tak ostane hladká a krémová.

Prajeme vám veľa vydarených receptov a dobrú chuť!