Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v pondelok zadržal ženu, ktorú dopravil na Slovensko z Iraku vládny špeciál.

Ženu obvinili z podpory terorizmu

Podľa informácií televízie Markíza leteli policajti z elitnej jednotky do Irackého Kurdistanu, konkrétne do Erbilu, po ženu s iniciálkami R.D., ktorú po návrate na Slovensko obvinili. Jej príchod organizovalo ministerstvo zahraničných vecí. Na bratislavskom letisku pristávali v nedeľu krátko pred polnocou.

Obvinená je pre trestné činy ohrozenia mravnej výchovy mládeže, založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny a tiež pre trestný čin vojnového bezprávia. Prezídium Policajného zboru o tom informovalo na sociálnej sieti.

Hrozí jej doživotie

Za tieto skutky jej v prípade dokázania viny hrozí až doživotie.

K preprave došlo na základe repatriácie slovenských občanov, ktorú zabezpečuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. "Zverejnením bližších podrobností o vyšetrovaných skutkoch by mohlo dôjsť k zmareniu účelu trestného konania. Bližšie informácie poskytneme, keď to umožní procesná situácia," priblížila polícia.