BRATISLAVA. Bude to tretíkrát, čo sa partii žien podarilo na jedno miesto zniesť z celej Bratislavy veci, ktoré sa hodia do domácnosti, zohnať svetové značky oblečenia, obuvi, doplnkov a priniesť aj motorovú pílu. S týmto tovarom v sobotu otvoria garáže na Krčméryho ulici v Bratislave počas 1. Staromestského garážového výpredaja.

Množstvo vecí sa bude dať kúpiť už od jedného eura. S nápadom prišla pred rokmi Miriam Šramová, keď sa sťahovala na Krčméryho ulicu.

 

 

Uľavíte skriniam

„Zistila som,  koľko mám v skriniach vecí, ktoré nenosím. Bol to taký fashion detox a to ma utvrdilo v tom, že k šťastiu stačí málo. Aj v skrini. (smiech). S babami sme sedeli vo vinotéke  a môj nápad zorganizovať garážový výpredaja sa im nesmierne páčil. A keďže sme perfekcionistky a networkerky, celé sme to zrealizovali,“ spomína si Šramová.

Už prvý ročník bol veľmi úspešný, pretože nezabudli na kampaň v médiách a na sociálnych sieťach. Ľudia prichádzali už v skorých ranných hodinách.

„Hoci vtedy v decembri mrzlo, prišlo veľa ľudí. V máji zase lialo ako z krhly a opäť prišlo množstvo ľudí. Ohlasy boli super, povzbudilo nás to. Myslím si, že platí, že ak človek niečo robí s láskou a robí to dobre, neprekvapí ho, že to dopadne dobre,“ sumarizuje Miriam Šramová.

Garážový výpredaj organizujú tri kamarátky, ktoré robia všetko na kolene. Milota má na starosti gastrosekciu, hudbu a výzdobu, Aďa zasa logistiku a Miriam Šramová grafiku, marketing a retailistov. Príprava na nový ročník sa začína hneď na druhý deň, keď sa skončí predchádzajúci.

„Veľa ľudí totiž pár hodín po akcii zistí, že takýto výpredaj bol a píšu,  kedy bude ďalší, ako môžu pomôcť a čo sa tam dá predať-kúpiť. Alebo sa zaujímajú o konkrétnu vec,  ktorá im padla na fotografiách na facebooku do oka.“

 

 

Pomoc ženám a deťom

Nie je to len obyčajné vypredávanie prebytočných vecí. Každý ročník je zameraný aj na charitu. V minulosti to bolo OZ Prima a prevencia FAS syndrómu u tehotných žien, druhá zbierka bola určená pre nadáciu detských kardiochirurgov Nadáciu Šťastné srdcia. Tentoraz ženy podporia mamičku z krízového centra s bábätkom, ktorá sa po ťažkej minulosti snaží uplatniť v živote.

„Snažíme sa robiť rýchlu a efektívnu pomoc, ako jednotka rýchleho pomocného nasadenia. Každá z nás má v okolí niekoho, kto pomoc potrebuje. Či subjekt, alebo jednotlivec. Chceme pomáhať tam, kde si spoločnosť príbehy nevšíma. Tentoraz podporujeme mamičku s bábätkom z krízového centra na strednom Slovensku, ktorej rodičia sú vo väzení. Otehotnela a nedoštudovala vysokú školu. Teraz spláca dlhy a snaží sa postaviť na nohy,“ vysvetľuje príbeh tohtoročného výťažku z garážového výpredaja. Na výzvu o pomoci pri zverejnení jej príbehu sa kamarátkam z Horského parku začali okamžite ozývať ľudia z celého Slovenska.

„Posielajú nám veci pre ňu aj pre jej deväťmesačné bábätko. Dokonca jej začali prispievať rovno na účet. Som veľmi milo prekvapená,“ hovorí spokojne Miriam Šramová ešte pred otvorením tretieho ročníku 1. Staromestského garážového výpredaja túto sobotu. Tento ročník vraj bude na svetové značky zatiaľ najsilnejší.

 

 

Od oblečenie a topánky zn. Chloe, Gucci, Prada, Armani, Iceberg, Givenchy, Dolce and Gabbana, Burberry, či Ferrari. Všetko za zlomkové ceny. Popri tom pret-a-porter kolekcie H&M, Next, S.Oliver, F&F, Zara atď. V garáži nájdete aj potápačské neoprény, golfové sety, kufre, motorové nožnice a iné. Do garáže priniesla veľa vecí cudzia pani, ktorá sa s nimi spojila cez facebook.


Túto sobotu sa k trom kamarátkam pridajú aj ďalší susedia,  takže garáží bude otvorených viac. „Snívame o tom, že raz posunieme naše podujatie na vyššiu úroveň, keď v jeden deň v roku otvoria garáže všetci susedia v okolí a budeme tu ako v Amerike,“  zasmiala sa Miriam Šramová.

 

Prečítajte si aj Svetové značky stáli v garáži euro