SOFIA. V bulharskom meste Ruse bola v sobotu zavraždená novinárka Viktoria Marinová, ktorá pracovala pre regionálnu televíziu bTV. Informovalo o tom na Twitteri konzorcium investigatívnych novinárov a médií OCCRP.

 

Marinová sa vraj venovala eurofondom

 
Podľa portálu Terminal3.bg bola 30-ročná Marinová pred vraždou vystavená brutálnemu fyzickému útoku a znásilnená. Vražda sa stala na miestnom móle. Ďalšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe.
 
Podľa Aktuality.sk sa novinárka v jej poslednej relácii venovala novinárom, ktorí pracovali na podvodoch s eurofondami. Zatiaľ však nie je známe, či jej vražda súvisí s novinárskou prácou.
 

Tretí zavraždený novinár
 

Televízia bTV je prvou bulharskou komerčnou celoštátnou televízia, ktorú vlastní spoločnosť Central European Media Enterprises (CME). Vďaka svojej programovej skladbe, ktorú z veľkej časti vypĺňa zábavný program, je najsledovanejšie televíziou v Bulharsku.

 
Po vražde maltskej novinárky Daphne Carauanovej Galiziovej a investigatívneho reportéra Aktutality.sk Jána Kuciaka ide už o tretí prípad vraždy žurnalistu zaoberajúceho sa korupčnými kauzami v Európskej únii.