Zomrel populárny spevák Dušan Grúň, ktorý oslovoval generácie fanúšikov v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Mal 81 rokov. Správu o úmrtí priniesol Plus 7 dní s odvolaním sa na slová blízkeho rodinného priateľa. Podľa jeho slov zomrel v pondelok ráno o 5:05 v nemocnici na bratislavských Kramároch.

Zomrel Dušan Grúň

Smutnú správu potvrdila aj manželka Majka Grúňová. Dušan Grúň už vyše týždňa ležal v nemocnici na JIS-ke, kde bojoval so silným zápalom pľúc a zlyhávali mu orgány.

Dušan Grúň vystupoval s takými spevákmi a speváčkai ako Karol Duchoň, Jana Kociánová, Oľga Szabová, tiež s českými spevákmi Karlom Gottom, Waldemarom Matuškom, Helenou Vondráčkovou, s ktorými vystupoval v Nemecku. Bol známy z hudobno-zábavneho programu Repete.

Vyšli mu stovky skladieb

Dušan Grúň sa narodil v Žiline, maturoval v roku 1959 v Košiciach. Po maturite študoval na hutníckej fakulte VŠB v Ostrave, kde hrával v dixielande na trúbku. Neskôr začal spievať s orchestrom Iva Pavlíka. V Ostrave sa mu v roku 1964 narodila dcera Renáta. S orchestrom Josefa Vobrubu nahrával piesne v Prahe. V roku 1965 po návrate do Bratislavy (po účinkovaní v zahraniči) vystupoval viac ako tridsať rokov s Orchestrom Juraja Velčovského.

V roku 1966 sa oženil s manželkou Majkou. Na troch CD nosičoch mu vyšlo 53 pesničiek, aj keď iba v rozhlase nahral viac ako 260 skladieb. Naposledy účinkoval so spevákom Martinom Jakubcom, v gala-spomienkovom programe Repete Návraty a bol aj jeho producentom. Medzi jeho hity patria aj piesne, ktorých hudobné melódie pochádzajú z bývalej Juhoslávie, ako napríklad „Kde si bola, keď tu hrmelo“ alebo „Kam pláva naša loď”.