Koncom februára oznámila na sociálnej sieti, že má kovid. Bývalá investigatívna novinárka a bojovníčka za práva zdravotne znevýhodnených Monika Ščevovichová (48) mu nakoniec v nemocnici podľahla.

Zomrela Monika Ščevovichová

Podľa portálu omediach po ochorení na covid-19 zomrela na ďalšie komplikácie. Monika Ščevovichová pracovala do roku 2008 ako investigatívna novinárka vo viacerých slovenských printových médiách i v televíziách. Venovala sa politike i ekonomike.

V roku 2008 mala vážnu autohaváriu, po ktorej ostala sedem mesiacov v kóme a skončila na invalidnom vozíku. “Keď ste zdravý, pracujete od rána do večera, nemáte čas premýšľať nad samým sebou, vždy sa nájde niečo dôležitejšie. To sa zmenilo, lebo niečo zhora ma zastavilo a donútilo uvedomiť si množstvo vecí. Pochopila som, že mi Boh dal druhú šancu žiť, a tak ju treba využiť. Vrátil ma späť, ale zvyšok už nechal na mňa,” povedala v rozhovore pre Sme s Karolom Sudorom v roku 2011.

Monika Ščevovichová pomáhala slabším

Bojovala za seba i za tých, ktorí pomoc potrebovali. Nadácia Pontis ju v roku 2015 ocenila ako jednu zo sociálnych inovátorov na Slovensku. Bola zakladateľkou občianskeho združenia  Pomoc človeku.

V rozhovore s Karolom Sudorom povedala, že sa nikdy nezvykla ľutovať: “Neprestanem žiť len preto, lebo ma práve neposlúchajú nohy. Dostala som druhú šancu žiť a nemám chuť ju premárniť,” povedala. Monika Ščevovichová bola vernou čitateľkou nášho portálu a naše príspevky často zdieľala na sociálnych sieťach. Bude nám chýbať.