Zomrela austrálska herečka Olivia Newton-John, známa ako Sandy z legendárneho muzikálového filmu Pomáda. Mala 73 rokov. Informoval o tom v príspevku na instagrame jej manžel John Easterling.

"Dáma Olivia Newtonová-Johnová zomrela dnes ráno v pokoji na svojom ranči v južnej Kalifornii, obklopená rodinou a priateľmi," píše sa v príspevku, ktorý pripomína herečkin 30-ročný boj s rakovinou. "Prosíme všetkých, aby v tomto ťažkom období rešpektovali súkromie rodiny," uviedol manžel zosnulej umelkyne John Easterling.

Zomrela Olivia Newton-John

Herečke pred mnohými rokmi diagnostikovaná tretíkrát rakovinu prsníka. S ochorením bojovala, ale nakoniec prehrala.

Prvýkrát jej rakovinu prsníka diagnostikovali v roku 1992 a nádorové ochorenie porazila. Začala hovoriť o tom, aké je dôležité včasné mamografické vyšetrenie. V Melbourne, kde sa liečila, sa dnes výskumné stredisko volá Olivia Newton-John Cancer Wellness&Research Centre.

Keď sa jej v roku 2013 rakovina vrátila, nechcela o tom hovoriť verejne. Na to, že sa jej metastázy rozšírili do ramena prišli lekári náhodou, keď mala herečka dopravnú nehodu.

Tretíkrát sa rakovina vrátila v roku 2017. Nádor z prsníka metastázoval do spodnej časti chrbtice, je to štvrté štádium tejto zákernej choroby.

Olivia Newton-John a jej úspešná kariéra

Newton-John sa narodila v Británii v roku 1948. Jej rodina sa o šesť rokov neskôr presťahovala do Austrálie. Keď mala 14 rokov, založila s tromi svojimi spolužiačkami dievčenské band s názvom Sol Four. Neskôr sa zúčastnila televíznej súťaže talentov Sing, Sing, Sing Johnnyho O'Keefa a vyhrala prvú cenu.

Bola štvornásobnou držiteľkou ceny Grammy, ktorá mala päť hitov na vrchole a desiatich ďalších, ktoré sa dostali do Top 10 singlového žebříčka Billboard Hot 100. Dva ho hudobné albumy sa dostali na vrchol žebříčka Billboard 200. Jej hudobná produkcia bola úspešná vo viacerých hudobných žánroch ako je pop, country, či tzv. „adult contemporary“.

S odhadovaným predajom viac ako 100-miliónov nosičov je Olivia Newton-Johnová zaraďovaná do zoznamu najpredávanejších hudobných umelcov sveta.

Spolu s Johnom Travoltom hrala jednu z ústredných postav filmovej adaptácie významného broadwayského muzikálu Pomáda, ktorého soundtrack, Grease: Original Soundtrack from the Motion Picture, je jednou z historicky komerčne najúspešnejších hollywoodskych nahrávok.

"Moja najdrahšia Olivia, vďaka tebe sa nám všetkým žije oveľa lepšie. Tvoj vplyv bol neuveriteľný. Mám ťa veľmi rád," napísal na instragrame John Travolta.

Olivia Newton-John ešte za života uviedla, že mala neuveriteľnú kariéru. „Na nič sa nechcem sťažovať,“ dodala.