Vo veku 89 rokov zomrela česká šansoniérka Hana Hegerová. Informovala o tom v utorok Česká televízia na svojej webovej stránke. Preslávili ju francúzske šansóny, ale aj piesne ako Levandulová, Denim Blue či Čerešne.

Hegerová zomrela v nemocnici Na Homolce. “Zomrela obklopená rodinou v nemocnici, kde bola pred mesiacom hospitalizovaná po zlomenine krčku,” povedal podľa MF Dnes vydavateľ Tomáš Padevět.

Zomrela Hana Hegerová, narodila sa v Bratislave

Hosi sa šansónom preslávila, nemala rada označenie "prvá dáma českého šansónu". "Máme iné a veľmi dobré speváčky. Jediným ospravedlnením pre túto nálepku je to, že som sa stala známou s Milordom, piesňou z repertoáru Edith Piaf. Inak žiadna prvá dáma nie som, " hovorila speváčka podľa MF Dnes

Hegerová sa narodila 20. októbra 1931 v Bratislave v rodine riaditeľa banky, kvôli čomu nemohla neskôr z kádrových dôvodov študovať na Vysokej škole ekonomickej a pracovala v strojárňach v Komárne.

Zomrel Hana Hegerová

Po umeleckých začiatkoch na Slovensku v 60. rokoch sa presunula do Prahy, kde vystupovala v divadlách Rokoko a Semafor. Potom nasledovalo hosťovanie v parížskej Olympii, kde si pre svoje majstrovské poňatie šansónu vyslúžila prezývku Piaf z Prahy.

Priezvisko Hegerová pochádza z obdobia jej manželstva s dramaturgom a prekladateľom Daliborom Hegerom, ktorý bol o. i. aj riaditeľom bratislavského SND – Nová scéna a synovcom básnika Pavla Országha Hviezdoslava.