V auguste 2018 som dala na facebookovú stránku Centra voľného času v Moldave nad Bodvou (CVČ) fotografiu, ktorá obletela celé Slovensko. V septembri 2018 som o tom napísala článok. Bol to príspevok o Annamárii, ktorú ľudia poznajú ako bežkyňu v balerínach. Končila som ho slovami: „Počkáme a uvidíme, ako bude tento nezvyčajný Balerínkový príbeh pokračovať. Kto vie, možno bude mať veľa pozitívnych pokračovaní“.

Annamária už behá v botaskách

Dievčina v balerínkach už neexistuje. Od septembra 2018 trénuje a beží v ružových bežeckých topánkach, ktoré dostala odo mňa. Botasky sú dnes už značne opotrebované, majú za sebou nespočetne veľa tréningov, množstvo nabehaných kilometrov a veľa tvrdej práce. Annamária je od minulej jesene členkou Atletického záujmového útvaru CVČ, pracuje pod vedením pána vychovávateľa CVČ a súťaží za Athletic Legion Club Moldava.

A ako príbeh pokračuje? V Moldave nad Bodvou sa 6. novembra 2018 konali Majstrovstvá Východného Slovenska v cezpoľnom behu. Pre Annamáriu to boli prvé „veľké preteky“. V behu na 1 000 m dobehla druhá.

Prečítajte si

V Dudinciach sa 17. novembra 2018 uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu. Klub, za ktorý pretekala, v bodovaní družstiev získal 1. miesto a titul majstra Slovenska! Ale pre nás, ženy v CVČ, to boli veľmi významné preteky z iného dôvodu. Naša Annamária prvýkrát cestovala na viac dní preč z domu. Bolo potrebné ju na túto cestu náležite pripraviť. A tak sme nakupovali, chystali, zháňali. A nielen my, ale aj naši blízki, priatelia a známi. Niekto jej daroval to, iný ono, niekto priniesol hento, iná kúpila tamto... Tak sme spoločne pripravili Annamárii všetko potrebné na cestu. Naša bežkyňa skončila na pretekoch na peknom desiatom mieste.

Foto - Centrum voľného času Cvrček

Annamária vyhrala majstrovstvá

Všetko pokračovalo ďalej, držali sme prsty, nech ju zima neodradí, keďže sa rodina bežkyne presťahovala z mesta do osady. Hľadali sme riešenie, aby nemusela chodiť toľké kilometre po škole do osady a späť na tréningy. Zvládli sme to! Spolu! Annamária, my v CVrČkovi, jej mama a deti z Athletic Legion Club-u. Im patrí moja mimoriadna vďaka!

10. februára 2019 bola Annamária opäť na pretekoch, v Bratislave, na Majstrovstvách VsAZ. Znova sme chystali, balili a čakali, ako to dopadne. Dopadlo to skvelo! Stala sa víťazkou! Annamária vyhrala preteky starších žiačok v behu na 800 m a skončila druhá v behu na 300 m. Tešíme sa z jej úspechu, želáme jej len jedno: „Bež naša Annamária, bež za svojim cieľom, ak je ti to súdené, vyhrávaj a hlavne, buď vždy šťastná!“

Nech sa tento príbeh skončí akokoľvek, už teraz je skvelý! Dokázal spojiť mnohých ľudí ochotných pomôcť chudobnému dieťaťu.  A ja dúfam, že ešte bude mať pokračovanie.