Aktualizované o 15:55 hod.

Premiéra Roberta Fica po atentáte päť hodín operovali dva operačné tímy. Jeho stav je po operácii stabilizovaný, ale naďalej vážny, povedal médiám vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).

Premiér Fico je po operácii

"Pacient mal mnohopočetné strelné poranenia," potvrdila podľa TASR riaditeľka Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Miriam Lapuníková. Hospitalizovaný je na oddelení ARO.

Kaliňák poďakoval všetkým zdravotníkom v nemocnici. "Stav je naďalej veľmi vážny práve pre komplikovanosť zranení, ale všetci chceme veriť, že sa nám podarí tú situáciu zvládnuť," dodal.

Premiéra Fica navštívil aj novozvolený prezident Peter Pellegrini, ktorý s ním pár minút aj hovoril. "Pred pánom premiérom sú najdôležitejšie hodiny a dni," povedal médiám Pellegrini s tým, že "predseda vlády unikol smrti len o vlások". 

Atentát na Fica, 5 výstrelov

Premiéra Roberat Fica postrelil v utorok (15.5.2024) 71-ročný spisovateľ z Levíc Juraj Cintula v Handlovej,kde bolo výjazdové rokovanie vlády. Padlo 5 výstrelov, premiéra mali zasiahnuť tri guľky. „Bol ťažko zranený - jedna guľka prešla cez žalúdok a druhá zasiahla kĺb,“ povedal vicepremiér a minister životného prostredia Tomáš Taraba pre britskú BBC.

Včera večer bol podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka a ministra vnútra Šutaja Eštoka premiér v kritickom stave.