Na premiéra Roberta Fica mal spáchať atentát 71-ročný Juraj Cintula. Ako uviedla JOJ 24 Juraj Cintula je spisovateľ z Levíc, je členom spolku Slovenských spisovateľov, v minulosti pracoval ako SBS-kár v nákupnom centre. Na internete mal zverejniť dokument Proti násiliu a chcel založiť politickú stranu Hnutie proti násiliu.

„Násilie je často reakciou ľudí, ako forma prejavu obyčajnej nespokojnosti na stav vecí. Buďme nespokojní, ale nie násilní!,“ napísal vtedy. 

Premiéra Fica postrelil spisovateľ

Juraj Cintula sa narodil v roku 1953, je jedným zo zakladateľov LK DÚHA v roku 2005. Od roku 2008 (kedy sa klub pretransformoval na Občianske združenie) do roku 2016 bol predsedom LK. Napísal tri básnické zbierky – Sen rebela, Diptych, Osy – satira, v roku 2010 mu vyšiel román Posolstvo obete, v roku 2015 mu vyšla kniha o cigánoch – Efata.

Od roku 2015 je členom Spolku slovenských spisovateľov. 

Hroziť mu môže 20 až 25 rokov, v prípade, že ide o útok na chránenú osobu, teda aj premiéra, dostať môže aj doživotie. 

Atentát na premiéra Fica

Na premiéra Roberta Fica bol dnes po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej spáchaný atentát. Premiéra so zraneniami brucha, zrejme aj ruky a nohy, previezli do nemocnice v Banskej Bystrici. 

Handlová si v posledných parlamentných voľbách v roku 2023 zvolila SMER-SD, za prezidenta volila Petra Pelelgriniho (Hlas).