Premiér Robert Fico je po atentáte v Handlovej v kritickom stave. Podľa ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej bojuje o život. Ministerka sa poďakovala celému zdravotníckemu personálu vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, ktorý sa o premiéra stará. „Je to špičkový tím odborníkov,“ povedala.

Zranenia Roberta Fica 

Premiéra Roberat Fica dnes postrelil 71-ročný spisovateľ z Levíc Juraj Cintula. Padlo 5 výstrelov, premiéra mali zasiahnuť tri guľky. Najväčšiu starosť robí lekárom rana do brucha. 

„Operácia stále prebieha,“ informoval novinárov v nemocnici minister Robert Kaliňák s tým že zdravotný stav premiéra Fica je mimoriadne vážny. "Zažili sme naozaj veľmi tragický deň, ktorý pre nás znamená boj o život predsedu vlády," povedal Kaliňák s tým, že zatiaľ nemá dobré správy a vkladá dôveru do rúk ošetrujúceho personálu.

Roberta Fica stále operujú

"Podľa tých informácií, ktoré máme, utrpel vážnu polytraumu po niekoľkých strelných poraneniach a jeho zdravotný stav je mimoriadne vážny," skonštatoval minister obrany. Operácia podľa jeho slov trvá viac než tri hodiny.