Už totiž zbytočne čakáte, že Vás bude hľadať niekto iný. Nebude. Ten čas pominul. Už ste dospelý. Nájdite sa preto radšej sám! Máme pre Vás naozaj výnimočnú hru, ktorú nebudete chcieť (a potom už ani môcť) prestať hrať! Až kým sa naozaj sám, vlastnými silami a úplne celý nenájdete.

Ako už iste šípite, táto hra je určená iba pre jedného hráča. (Preto ak ste očakávali spoločenskú hru podobnú Aktivitám alebo Sazkám a dostihom, vo vlastnom záujme čo najskôr využite možnosť vrátenia tovaru v najbližšej predajni.) Hra je určená hráčom vo veku nad 35 rokov, prípade aj mladším ročníkom, ak spĺňajú podmienku intenzívneho nutkania prestať sa konečne schovávať a začať sa seriózne hľadať.

Na hru sa nevyžadujú žiadne osobitné schopnosti, zručnosti či vlastnosti, k úspechu v nej je však dôležité disponovať trpezlivosťou, pevnou vôľou a úmyslom dohrať ju za každých okolností do zdarného konca. Poznatky a skúsenosti potrebné pre Vaše napredovanie Vám budú sprostredkovávané v nevyhnutnom rozsahu počas trvania hry, a to najmä formou obrázkových kartičiek, ktoré sú súčasťou balenia. K účasti na tejto hre nie je potrebné byť súťaživý typ, cieľom je totiž výhra "iba" nad sebou samým.

Pravidlá hry

1. Z rozprávkových postavičiek, ktoré sú súčasťou balenia, si na hru zvoľte figúrku podľa vlastného výberu. (Šípková Ruženka vzhľadom na potrebu aktívnej participácie a osobnej zainteresovanosti na hre nie je dostupná.)

2. Štartujete z miesta a času, v ktorom sa aktuálne nachádzate.

3. Hra nemá herný plán, spočíva v ceste, ktorá má veľa rôznych fáz, prekážok a prekvapení - križovatiek, odbočiek, kľukatých, hrboľatých, strmých ciest, priepastí, riek či zarastených lesných chodníkov, z ktorých nie všetky sú zakreslené v mape priloženej v balení.

4. Na neoznačených križovatkách sa pri výbere ďalšieho smerovania rozhodujte na základe svojho vnútorného kompasu (intuície). V prípade jeho nefunkčnosti môžete využiť nasledovné možnosti (v poradí, v akom sú uvedené): "zavolám priateľovi", "zavolám priateľku na kávu","opýtam sa odborníka".

5. V horskom teréne Vám náhodne okoloidúci turisti môžu na chrbát naložiť tzv. bremeno, pozostávajúce z rôznych komplikácií a ťažkostí, ktorých základné prototypy sú tiež súčasťou balenia. Jednotlivé prototypy je možné za účelom dosiahnutia potrebného rozsahu ťažoby modifikovať či vzájomne kombinovať.

Ilustračné foto   Foto - pexels.com

6. Počas dlhších úsekov diaľnic a ciest prvej triedy Vám voľný čas vyplní niekoľko povinných vedomostných webinárov organizovaných našimi zazmluvnenými duchovnými sprievodcami. Následne budete musieť absolvovať sebapoznávací online kvíz "Sokrates" (balenie obsahuje iba tzv. otázky "na telo" bez priložených odpovedí). V prípade úspešnosti na viac ako 50 % postupujete v hre do vyššieho levelu. V opačnom prípade sa vraciate na začiatok hry. (Pri opakovaných návratoch v žiadnom prípade neprepadajte zúfalstvu, najúčinnejšie sa predsa učíme na vlastných chybách.)

7. Počas cesty ste povinný rešpektovať rozmiestnené príkazové a zákazové značky ako napr. STOP, Daj prednosť v jazde, Zákaz vjazdu, Zákaz státia a iné a za účelom úspešného dosiahnutia cieľa sa odporúča pokúsiť sa rozpoznať čo najviac falošných informačných tabúľ a smerovníkov. Všetky značky sú súčasťou balenia.

8. Počas celej hry budete mať k dispozícii iba jedného univerzálne využiteľného žolíka, preto jeho použitie odporúčame vopred dôkladne zvážiť. Žolíka taktiež nájdete priloženého v balení.

9. Hra nemá cieľový domček, do ktorého bezpečia by ste sa mali čo najskôr a bez ujmy dopraviť, ako je tomu napríklad pri hre "Človeče nehnevaj sa". V tejto hre sú ujmy rôzneho druhu neoddeliteľnou súčasťou cesty a jej základným princípom je to, že nikdy vopred neviete, kde skončíte. Pod podmienkou vrátenia peňazí Vám však garantujeme, že keď raz skončíte, budete presne vedieť, kde ste, akí ste a prečo ste práve tam, kde ste.

10. Hra nemá časový limit a riadi sa vo všeobecnosti nie veľmi obľúbeným heslom "pomaly ďalej zájdeš". V prípade jej príliš dlhého trvania majte, prosím, na pamäti, že tak ako aj v mnohých iných prípadoch v živote - aj samotná cesta je cieľ.

Nepremýšľajte teda príliš dlho a začnite hrať. Je najvyšší čas začať sa hľadať!