....až keď schudnem

Dámy, s rukou na srdce, koľkokrát ste už vyslovili túto vetu? Podmienka, ktorá limituje aj náš každodenný život, nielen ten v plavkách (ak sa pre ne nakoniec rozhodneme). Obdobím pred letom, sa začína neoficiálna sezóna chudnutia. Za pár týždňov sa snažíme vykompenzovať pár mesiacov a presviedčame sa, že keď schudneme, tak všetko bude v poriadku, budeme šťastné a spokojné. Ono to tak úplne nefunguje. Mali by sme sa naučiť žiť aj s našimi nedokonalosťami. Videli ste už niekedy na kúpalisku: „ZÁKAZ VSTUPU“ pre ženy, ktoré majú celulitídu, veľký zadok alebo boky? Žime s tým, aké sme. A ak sa nám niečo na našom tele nepáči, kedykoľvek sa môžeme pokúsiť o zmenu. To neznamená, že dovtedy si nemôžeme obliecť plavky alebo sukňu.

Nie je to o tele, je to o hlave 

Nesnažme sa meniť a obviňovať všetko naokolo, začnime od seba a začnime tentokrát inak. Ak chceme zmeniť naše telo, musíme začať od hlavy. Nerobme si z chudnutia trend, osvojme si skôr zdravý životný štýl. Ten je oveľa priateľskejší ako ďalšia začatá diéta. Pretože, všetko sa môže až po nej: dať si koláč, poriadne sa najesť, byť šťastný a až keď sa ukončí, môžeme ísť do plaviek, lebo by sme mali byť chudé. Možno budeme na to pripravené, ale len fyzicky. Na to, aby sme si dali plavky, musíme mať v prvom rade na poriadku vlastné myšlienky. Povedzme si otvorene, budeme my ženy na 100 % so sebou spokojné? Z tohto by mi vychádzalo, že na kúpaliskách by to bola dosť nuda, lebo by tam nebola žiadna z nás. Ani Ty. Ešte raz, nie je to o kilogramoch. A už vôbec nie za predpokladu, ak pre svoje zdravie niečo robíme, snažíme sa rozumne schudnúť, to je cesta na dlhú trať. Ale na tejto ceste nie je zakázané nosiť plavky a žiť.

Pravidlá nosenia plaviek

Už ste o nich počuli? Lebo ja nie, ale neustále sa nejakými riadime. Dobrá správa je, že kedykoľvek ich vieme porušiť, pretože jediné limity, ktoré pre nás platia sú tie, ktoré si my vytvoríme. Dámy, nemajme plavky ako jediné synonymum leta. Je toho ďaleko viac, na čo sa môžeme v lete tešiť. Nedovoľte tomu kúsku oblečenia, aby nás o to obral. Ešte nás čaká zopár teplých dní, dajme tomu šancu, poďme na kúpalisko, nezahaľujme sa. Naučme sa to, pretože toto isté leto tu máme o rok. Rovnako treba pripomenúť, že pozitívny vzťah k plavkám využijeme napríklad aj v zime vo wellness alebo na termálnych kúpaliskách. Podstatné nie sú plavky, podstatné je, ako sa vnímame, čo pre seba robíme a ako sa o seba staráme. To je cesta, ktorej cieľom nemá byť len obliecť si plavky, ale byť v nich skutočne spokojná.

PS: naše nedokonalosti častokrát vidíme iba my, druhí si ich nemusia ani všimnúť, dokonca im môžu prísť príťažlivé :).