Novozvolená poslankyňa do Národnej rady (NR) SR za ĽSNS Danica Mikovčáková ponúkla v utorok po škandále vedeniu strany svoj mandát. Reagovala tak na medializované fotografie a inzerát z minulosti, kde s manželom hľadali páry na bisexuálny vzťah.

Danica Mikovčáková po škandále ponúkla mandát

"Predmetný inzerát spolu s našimi súkromnými fotografiami pochádza z roku 2007 a je teda 13 rokov starý. Tento internetový profil nie je dlhé roky aktuálny a nestotožňuje sa so životom, ktorým žijeme dnes," uvádza sa vo vyjadrení manželov, ktorí v tejto súvislosti podávajú trestné oznámenie.

Ako uviedol Denník N existuje aj ďalší profil a album manželov s erotickými fotkami z roku 2015. Danica Mikovčáková tvrdí, že ide o hekerský útok.

Okrem Mikovčákovej, ktorá ponúka svoj poslanecký mandát, sa jej manžel Ján Mikovčák ešte v pondelok (2. 3.) vzdal funkcie krajského predsedu, ako aj členstva v ĽSNS.

Danica Mikovčáková po škandále ponúkla mandát

V sobotňajších parlamentných voľbách do NR SR skončilo ĽSNS so ziskom 7,97 percenta hlasov na štvrtom mieste. V parlamente mu patrí 17 kresiel, dve z toho mali obsadiť ženy.

Danicu Mikovčákovú by mal teraz v parlamente nahradiť kontroverzný podnikateľ Miroslav Suja, ktorý podľa denníka SME v minulosti pracoval  pre banskobystrického mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka. Vo voľbách kandidoval z pätnásteho miesta a skončil tesne za čiarou.