Aby ste využili potenciál sprchového kúta na maximum, je potrebné zvoliť prepracovaný sprchovací set. Na čo sa pri jeho výbere zamerať a ako môžete svoj zážitok zintenzívniť?

Efektívna očista

Prvou úlohou sprchového kúta je, samozrejme, očista tela. Aby bola čo najefektívnejšia, pozostáva sprchový set z niekoľkých dôležitých častí, ktoré sa sústredia na rôzne formy očisty. Najčastejšie sa jedná o kombináciu ručnej sprchy, hlavovej sprchy, sprchovej hadice, sprchovej tyče, prípadne držiaka a samozrejme sprchovej batérie.

K dispozícii sú sprchové batérie kohútikové, pákové, ale aj termostatické. Termostatická sprchová batéria robí sprchový set naozaj zaujímavým, pretože ponúka vyššiu bezpečnosť, intuitívne ovládanie a v mnohých prípadoch máte možnosť zapnúť obe sprchy naraz.

Kúpeľňa vo vašom štýle

Sprchový set je výhodný z mnohých dôvodov. Tým základným je, že jednotlivé komponenty sú spolu funkčne aj esteticky kompatibilné a vytvárajú harmonický celok. Môžete teda zvoliť presne to, čo hľadáte a potrebujete. Je na vás, či siahnete po jemnejších oblých tvaroch alebo zvolíte moderné hranaté línie. Nebojte sa ani experimentovať s farbou povrchov.

Ilustračné foto - shutterstock

K dispozícii sú modely v klasickom chróme, ale aj nereze, zlatých odtieňoch, čiernom vyhotovení alebo tiež v dekore medi. Pokiaľ chcete priestoru vizuálne odľahčiť, zvoľte podomietkový variant.

V starostlivosti vodných prúdov

Hlavnou prednosťou sprchového setu sú premyslené vodné prúdy, ktoré ponúkajú ako uvoľnenie, tak vzpruhu. Odporúčame zvoliť taký variant, kedy horná sprcha ponúka jemný prúd v podobe tropického dažďa. Jemné kvapky vás príjemne zahalia a vy máte šancu aspoň na chvíľu zabudnúť na tlak vonkajšieho sveta. Ručná sprcha obvykle pracuje s tromi druhmi prúdov, a to od jemného, cez masážny, po kombinovaný.

Alternatívne tu môžete nájsť ekologický prúd, ktorý do vodných kvapiek pridáva vzduch. Tým sa kvapky stávajú plnšími, menej sa rozstrekujú a ľahšie zmývajú mydlo a nečistoty z tela.

Chcite niečo navyše

Spolu s modernými výrobkami môžete svoje možnosti rozšíriť. Veľa firiem totiž vo svojej výrobnej a obchodnej politike berie do úvahy aj ekologickú stránku, a tak sa sústredí na vytváranie takých produktov, ktoré zostanú dlhodobo spoľahlivé a tiež krásne. K tomu nezriedka pridávajú ešte systémy vedúce k úspore vody. Využívajú na to moderné technológie. Tie napríklad chránia povrchy jednotlivých komponentov pred usadzovaním vodných kvapiek a tvorbou vodného kameňa, zjednodušujú údržbu a tým aj minimalizujú rast nežiaducich mikroorganizmov.

Ručné sprchy môžu byť vybavené ochranou pri páde, nepoškodia teda ďalšie vybavenie kúpeľne ani seba. Sprchový set môže mať zabudovaný tiež obmedzovač teploty aj prietoku.

Ešte o stupeň ďalej

Samostatnou kapitolou sprchových setov je sprchový panel. Vedľa hornej a ručnej sprchy máva zabudované aj bočné hydromasážne dýzy. Starostlivosť o telo a jeho namáhané časti sa teda posúva ešte o stupienok vyššie. Dýzy bývajú naklápacie, preto môžete prúdy smerovať presne na postihnuté miesta. Výhodou sprchového panelu je okrem komplexnej starostlivosti aj osobitý vzhľad. Pre svoju kúpeľňu získate unikátnu dominantu, ktorá poteší aj vizuálne.