Populárna slovenská herečka Emília Vášáryová, ktorá je očkovaná, sa nakazila koronavírusom, ale nemá ťažký priebeh ochorenia, ako tvrdili bulvárne médiá. Informácie o dementovala na sociálnej sieti jej sestra Magda Vášáryová.

Emília Vášáryová: Zachránilo ju očkovanie

„Pravdou je, že moju sestru nakazila klamárka, že je očkovaná, v Prahe. Ale keďže moja sestra je 3-krát očkovaná, je v poriadku. Zachránilo ju očkovanie, lebo vekom a problémami s pľúcami je vhodnou obeťou vírusov. Ale očkovanie ju chráni,“ napísala na sociálnej sieti bývalá politička a diplomatka.

V statuse označila bulvár "za nebezpečné médiá, ktoré otupujú mozgy ľudí, pre ktorých ste jediným zdorjom informácií o svete mimo ich dediny Preto máte väčšiu zodpovednosť ako oni za to, čo šírite."

Ťažké ochorenie poprela aj neter Emílie Vášáryovej. "Moja teta je očkovaná, takže je úplne bezpríznaková, je to super, funguje to," oznámila na instagrame Hana Lasicová.

Plus jeden deň sa neospravedlnil

Informáciu priniesol cez víkend denník Plus jeden deň v sobotu. V článku na titulnej strane tvrdil, že Emília Vášáryová sa nakazila covidom a bojuje s ťažkým priebehom, hoci je zaočkovaná. „Emília Vášáryová je očkovaná, napriek tomu má dosť ťažký priebeh covidu. Dokonca bola v kontakte aj s kolegami Božidarou Turzonovovou a Martinom Hubom,” citoval Plus jeden deň zdroj z divadla.

Ako uviedol portál Omediach.sk po upozornení pluska.sk článok prepísala, ale za nepravdivú informáciu sa rodine neospravedlnila. Do titulku dala: Emília Vášáryová: Je ZAOČKOVANÁ, no nakazila sa Covidom! Vďaka VAKCÍNE nemá žiadne PRÍZNAKY a pripojila slová netere herečky.