Už žiadne zdĺhavé vypisovanie údajov na faktúre alebo preklepy v sumách. Iba zadajte IČO, položku a sumu, ktorú fakturujete – zvyšok už program na faktúry doplní sám z databázy. Okrem toho overí solventnosť zákazníka, vypočíta výšku DPH alebo prevedie eurá na koruny či doláre podľa aktuálneho kurzu NBS.

Fakturácia pohodlne online

Majte poriadok vo faktúrach, zautomatizujte si rutinné vystavovanie faktúr a prepojením s bankou si uľahčite párovanie platieb. Faktúry v programe naklikáte za pár sekúnd a ušetrený čas môžete namiesto administratívy venovať tomu, čo vás na podnikaní baví.

Program dohliadne za vás, či platba od klienta prišla načas, a ak nie, automaticky mu pošle upomienku (ktorú si vopred nastavíte podľa šablóny).

Nepretržitý prehľad o tom, ako sa vám darí

S fakturačným programom získate naspäť pohodu a dobrý spánok. Namiesto ustavičného prepočítavania, ako na tom s podnikaním ste, v programe hneď vidíte:

  • aké sumy ste vyfakturovali,

  • koľko peňazí vám príde na účet

  • a koľko musíte, naopak, zaplatiť.

 

Prehľad výdavkov a príjmov si zobrazíte v tabuľke alebo grafe za deň, kvartál aj za celý rok. Stačí jeden pohľad a hneď máte o svojom cash flow jasno.

Kontakty a zákazky pod kontrolou

Keď máte pravidelných odberateľov, uložte si ich do adresára. Pri fakturácii si len vyberiete zákazníka zo zoznamu a máte skoro hotovo. Pri jednotlivých menách si môžete nastaviť aj individuálnu zľavu alebo posunutý dátum splatnosti podľa dohody.

Pri každom klientovi vidíte všetky faktúry, ktoré ste mu poslali. Jednoducho si tak zobrazíte históriu jeho nákupov, alebo zmapujete celý obchodný proces.

Prepojenie s účtovníčkou aj bankou

Fakturačný program si prepojte so svojím e-shopom, bankou, CRM, účtovným systémom, alebo inými aplikáciami. V programe môžete viesť jednoduchú skladovú evidenciu, takže na e-shope budete mať stále aktuálnu ponuku a faktúru pošlete hneď po objednaní. Platby sa vám spárujú s dokladmi a z CRM si bez problémov prevediete údaje o klientoch.

Prístup do systému vytvorte aj svojej účtovníčke (alebo jej účtovný systém prepojte so svojím fakturačným programom). Bude mať prístup ku všetkým faktúram a dokladom, takže vám účtovníctvo spracuje bez toho, aby ste museli doklady posielať alebo osobne priniesť.

Všetky podklady z fakturačného programu využijete aj pri vypĺňaní daňového priznania k dani z príjmov, k DPH alebo kontrolného výkazu.

Uľahčite si prácu a užívajte si podnikanie bez toho, aby ste trávili hodiny papierovaním. Vyskúšajte si fakturačný program iDoklad zadarmo a presvedčte sa, že bez neho už podnikať nechcete.