V posledných 2 rokoch žijeme, tak trochu, svoju nočnú moru....naše životy sa preniesli z ozajstnej do tej virtuálnej reality. Komunikujeme viac cez monitory, ako osobne, sme viac izolovaní…

Jeden by si pomyslel, že už toto samo o sebe je dosť smutný fakt, naučí nás to trochu pokore a ako druh nás zomkne, budeme si pomáhať….riť paľovu!

Z nás sa za tými obrazovkami stávajú matrixoví sadisti. 

Samozvaní agenti Smithovia, ktorí využívajú tento kyberpriestor na to, aby ním behali a nemilosrdne hodnotili všetko, čo im príde do cesty.

Algoritmy sociálnych médií nás už dostatočne dlho kŕmia iba tým, čo nás zaujíma, čiže máme pocit, že náš názor je názorom drvivej väčšiny, anonymita internetu nám zdvihne sebavedomie o ďalších pár čísel a už sa ideeee!

Či je to gramatika, móda, účesy, domáce zvieratká, nejaký ten vtip, ktorý by mohol niekoho uraziť, nebodaj názor, s ktorým nesúhlasíme, na všetko existuje protinázor…a už si mydlíme ruky jak muchy nad hovnom.

Minule som si dala takú malú sondu do facebookových diskusií. 80 percent komentárov na stránkach vyvracajúcich hoaxy, je od zarytých milovníkov hoaxov!!! A pozor, funguje to aj naopak….

Tých negatívnych hodnotení a komentárov je skrátka stále viac...

Fakt mi z toho vychádza len to, že my sa chodíme na ten internet hádať!

My si tam chodíme vybíjať komplexy z celého dňa….a pekne s možnosťou presne zamieriť a sledovať, jak trafím.

Inak si nedokážem vysvetliť, čo iné môže viesť niekoho k tomu napísať pod fotky speváčky/ herečky, že je nechutne tučná a mala by zaliezť a neukazovať sa na ulici. 

Napísať pod fotku, kedysi slávnej teenage hviezdy ako nechutne zostarla, hudobníkovi, ktorý sa pokúša o comeback pripomenúť, kde sa všade kedysi ožral, nejaká iná "trapka"  sa snaží zbierať peniaze na charitu miesto narodeninových darov.....cs, my vieme, že je to len trápna póza, prípadne nejaký zúfalý pokus, nech sa o nás hovorí.

Ja niekedy nedokážem pochopiť, ako to vôbec môže niekto vypustiť z huby (alebo klávesnice), ale napísať to verejne pod fotku, kde je šanca, že si to dotyčná prečíta sa dá fakt nazvať len sadizmom. 

Za každou fotkou, článkom, vystúpením, prezentáciou, názorom či vtipom je vždy na konci len jeden živý človek. Niekto, kto fotil, bol fotený, napísal, vymyslel, otvoril ústa…..skrátka riskoval a skúsil niečo naplno...

A smutné je, že sme to fakt často my samé, ktoré to robíme jedna druhej.

Netreba, aby sme sa milovali bezpodmienečnou láskou a urobili zo svojho ženstva nový kult, úplne bude stačiť, keď si prestaneme robiť zle.

Stačí, že ešte stále takmer denne musíme všetky čeliť sračkám, lebo sme ženy...

Stačí, že takmer v každom článku, ktorý upozorňuje na známky starnutia sú len ženské fotky, že väčšinu prípravkov na upratovanie smerujú na nás. Úplne stačí, že musíme z času na čas vytrpieť sexistický, alebo ageistický vtip od šéfa (ktorému to s úsmevom vrátime) 

Fakt potrebujeme, aby sa na nás pozerala cez prsty ešte aj suseda, lebo máme pánske návštevy? Aby predavačka v drogérii zdvihla obočie, keď si kupujeme kondómy...tá istá predavačka, ktorá sa bude rozplývať od nehy, keď nejaký chlap kupuje tampóny (ježíš, to je také zlatééééé, vy ste jaký skvelý partner)...

Teraz budem hovoriť len za seba, verím ale, že sa mnohí nájdete…

Prekážalo mi, že sa o mne hovorí, prekážalo mi, že som sa ocitla aj v situáciách, kde som bola záporná postava, prekážalo mi, že nie všetci vidia, že mám pravdu….musela som sa naučiť žiť s vecami, o ktorých som ani nevedela, že sa dajú prežiť….trvalo to dlho, ale za seba môžem povedať, že by som dnes nič neurobila inak, stále sa mi páči môj odraz v zrkadle a hlavne viem, že niekto, kto nemá gule ísť s kožou na trh ako ja, ma môže hejtovať koľko chce, nemá to pre mňa žiadnu váhu...lebo viem, že ísť s kožou na trh chce gule a keď ich niekto nemá, tak sa viac jak na svoj rozvoj sústredí na zostrelenie, čo najviac ľudí, ktorí skúšajú...

Všimnite si, že vás nikdy nebude hejtovať, ani len s pripomienkou komentovať nikto, kto robí viac ako vy....vždy su to len ľudia, ktorí vám pozerajú na chrbát....lebo tam správne patria...až za vás.

A keď si to uvedomíme viacerí, nenecháme sa už viac rozhodiť nejakým Agentom Smithom z anonymity internetového Matrixu.