Americký herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a režiséra zranil. Došlo k tomu počas štvrtkového natáčania filmu v americkom štáte Nové Mexiko. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na políciu.

Baldwin postrelil kameramanku pri natáčaní

K tragédii došlo pri natáčaní westernu s názvom "Rust", v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu. Halyna Hutchinsová a Joel Souza "boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin," uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň bola používaná ako rekvizita.

Prečítajte si

Postrelenú 42-ročnú kameramanku previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Muža, režiséra filmu, so zraneniami (48) previezla sanitka do inej nemocnice. Jeho stav je v súčasnosti kritický. Polícia prípad vyšetruje s cieľom zistiť jeho presné okolnosti. V súvislosti s incidentom nebolo vznesené dosiaľ žiadne obvinenie.

Baldwin je aj producentom filmu

Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je usvedčený z vraždy. Spolu sa vydajú na útek, keď je chlapec odsúdený za tento zločin na trest smrti obesením. Baldwin je aj producentom filmu.

Baldwin (63) odštartoval svoju televíznu a filmovú kariéru v 80. rokoch minulého storočia. Okrem množstva významných filmových úloh si získal fanúšikov aj stvárnením bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v televíznom programe Saturday Night Live.

Podobná tragédia: Brandon Lee

K podobnému incidentu došlo v roku 1993. Vtedy herec Brandon Lee, syn hviezdy bojových umení Brucea Leeho, zomrel pri natáčaní filmu Vrana po výstrele do žalúdka. Pitva odhalila, že Leeho zasiahla guľka ostrej munície, ktorá uviazla v hlavni pištole. V zbrani bol ostrý náboj namiesto neškodného slepého.