Jediný ľadovec v Korutánsku otvára 6.júna letnú sezónu. Rakúske stredisko Mölltaler Gletscher privíta peších turistov, ale aj lyžiarov. 

„Sme veľmi radi, že aj vďaka prísnemu rešpektovaniu nariadených opatrení sa situácia zlepšila natoľko, že dnes môžeme s radosťou oznámiť dobrú správu o znovuotvorení už 6.júna. Naše stredisko bude otvorené nielen pre turistov hľadajúcich relax a pohodu na nádherných túrach v okolí, ale aj pre lyžiarov, ktorí dostanú chuť dopriať si pravú letnú lyžovačku," uviedol riaditeľ strediska Max Gottfried. 

Panoramatická reštaurácia Eissee 

K dispozícii bude celá zjazdovka č.3  a tiež zjazdovky č.1 a 2, ktoré budú k dispozícii v zúženom profile kvôli depónii snehu. V plnej prevádzke bude panoramatická reštaurácia Eissee, v ktorej budú môcť hostia občerstviť sa a načerpať sily aj na terase s nádhernými výhľadmi na alpské panorámy.  Je to unikátný výhľad vo výške 3000 metrov.

Stredisko Mölltaler Gletscher využilo čas nútenej prestávky nielen na pravidelnú údržbu zariadení, ale rovnako aj prípravu všetkých nevyhnutných opatrení v súvislosti s usmerneniami autorít, aby zaistilo bezpečnosť a zdravie hostí i zamestnancov. Rovnako pripravilo dvojnásobne väčšiu depóniu snehu v porovnaní s minulým rokom, vďaka čomu by chcelo garantovať lyžovačku s výnimkou najhorúcejších augustových dní počas celej prevádzky. 

🛒 [Výpredaj na zjazdové lyžovanie na Sportisimo.sk - kliknite tu:]

„Veríme, že všetkým našim návštevníkom, či turistom alebo lyžiarom, pripravíme jedinečné zážitky a relax podľa ich predstáv,“ doplnil Gottfried.  

Slovenčina v slnečnom stredisku

 V rakúskom stredisku, ktorý je od Bratislavy vzdialených asi 500 kilometrov, budete častejšie počuť slovenčinu a češtinu, než nemčinu. Medzi lyžiarmi, ale aj medzi personálom v požičovni lyží alebo v reštauráciách.
 
Ľadovec Mölltaler Gletscher a neďaleký Ankogel ponúkajú skoro 30 km zjazdoviek, ktoré sú na niektorých miestach široké až 100 metrov. Sú zaliate slnkom, keďže južná strana Álp patrí k najslnečnejším oblastiam Rakúska. Určite si tak vychutnáte pohľad na Vysoké Taury. 
 
Široké a poloprázdne zjazdovky v stredisku Mölltaler Gletscher.  Foto - autorka 
 
Rezort pred rokom kúpil Tatry Mountain Resorts a rakúske stredisko sa tak po 40 rokoch dostalo do rúk zahraničného, teda slovenského vlastníka.  
 
V snahe vyjsť v ústrety lyžiarom po opätovnom otvorení pripravilo stredisko  novinku - Šikovnú sezónku PREMIUM 2020/21, ktorá ponúka nielen neobmedzené lyžovanie v stredisku Mölltaler Gletscher od 6.6.2020 až do 9.5.2021, ale rovnako aj lyžovačku v susednom stredisku Ankogel a v TOP strediskách na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku. Kúpiť si všetko môžete aj online. 
 
Foto - @FRANZGERDL
 
Nádherné prostredie môžete využiť aj na túry v horách, alebo bike trasy v nižších partiách. Vrcholová Reštaurácia Eissee ponúka návštevníkom výborné občerstvenie s unikátnými výhľadmi vo 3000 metroch!