V Korutánsku, na slnečnej strane Álp, sa začiatkom novembra oficiálne začína zimná sezóna. Ako prvé stredisko otvorilo 5. novembra 2023 svoje brány ľadovec Mölltaler Gletscher, ktorého horná stanica lanovky sa nachádza vo výške 3122 m n. m.

Táto poloha garantuje nielen jedinečný výhľad na najvyššiu horu Rakúska Grossglockner a okolité trojtisícovky, ale aj optimálne snehové podmienky od novembra do začiatku mája.

Mölltaler Gletscher už otvorili

Otvorenia ďalších stredísk sú naplánované na začiatok decembra:

Gerlitzen Alpe 1. decembra

Katschberg a Turracher Höhe 2. decembra

Nassfeld a Bad Kleinkirchheim 7. decembra

V Korutánsku je 23 lyžiarskych stredísk. Najväčšie z nich – Nassfeld – zvlášť obľúbené u slovenských hostí, sa pýši nielen svojimi perfektne upravenými svahmi, ale aj zaujímavými ponukami pre rodiny.

Zaujímavé strediská v Korutánsku

Bad Kleinkirchheim, známy svojimi termálnymi prameňmi, ponúka dokonalú kombináciu wellnessu a zimných športov. Po dni strávenom na svahoch môžu návštevníci relaxovať vo wellness centrách a termálnych kúpeľoch. „Service is our success“.

V stredisku Turracher Höhe vám komorník ponúkne pohár prosecca priamo na zjazdovke a poradí vám, kde sú najlepšie terény. Na Katschbergu si vaše deti zalyžujú na detských zjazdovkách s komiksovými postavičkami.

Do strediska Gerlitzen Alpe pricestujete vlakom zo všetkých staníc v Korutánsku zadarmo. V korutánskych lyžiarskych areáloch je platný jeden skipas – TOPSKI. Paralelne k nemu sú k dispozícii aj regionálne skipasy s mnohými atraktívnymi službami v cene a veľmi obľúbenými ski for free ponukami.

Prehľad bonusových ponúk, napr. detský skipas za 1 euro v stredisku Bad Kleinkirchheim alebo ski for free v stredisku Klippitz, Weissbriach a Weissensee, 4=3 v Nassfelde a ďalšie zaujímavé informácie nájdete na webe.