Prvé letné kúpaliská v Bratislave pod Správou telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta sa otvoria v sobotu (11. 6.). V sobotu sa sezóna začne na kúpalisku Rosnička, Delfín, Tehelné pole a Lamač. Pre návštevníkov sú už prístupné aj Zlaté piesky.

Postupne, v priebehu júna, otvoria v Bratislave aj kúpaliská Krasňany a Rača.

Letné kúpaliská - ceny 2022 

Ceny vstupného oproti minuloročnej letnej sezóne aj napriek zvýšeniu nákladov zostali nezmenené. TASR o tom informovala hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková. "Aj tento rok bude možné zakúpiť si lístok nielen priamo na pokladni, ale aj online," uviedla Schmucková. 

Kúpalisko Mičurin otvoria 1. júla

Kúpalisko v areáli bývalého Domu mládeže na Búdkovej v Bratislave, známom ako Ekoiuventa či Mičurin, plánujú pre verejnosť otvoriť 1. júla tak ako každý rok. Pre TASR to potvrdili z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré má areál v gescii.

Bazén na kúpalisku Mičurin je kapacitne určený pre 150 návštevníkov. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR aktuálne revitalizuje areál a amfiteáter.

Súkromné kúpalisko Matadorka v bratislavskej Petržalke plánuje otvorenie letnej sezóny taktiež od soboty. Informuje o tom na svojom webe.